Kuma uudiste ajaveeb

15.10.03

Koalitsioonierakonnad alustavad riigikogulase Andres Taimla ettepanekul õpetajate töö- ja puhkeajaseaduse muutmise arutelu

Koolijuhtidelt ja õpetajatelt kõlanud ettepanekutest lähtuvalt tegi riigikogulane Andres Taimla koalitsioonierakondadele ettepaneku muuta valitsuse õpetajate töö- ja puhkeajaseadust puudutavat määrust.

Taimla kirjutab oma seletuskirjas Kuma uudistele, et töö ja puhkeajaseadus, mis võeti vastu õpetajate huvide kaitsmiseks ja nende töötingimuste parandamiseks, töötab tegelikult õpetajate huvidele ja ootustele vastu. Taimla sõnul ei luba seadus võimekatel õpetajatel end normaalselt rakendada.

Parlamendi liikme arvates on absurdne kui juba 21. või 23. tund on ületunnitöö, mille arvestamiseks tuleb teha lisatööd ja leida lisavahendeid. Kõik see kokku muutis niigi keerulise palgaarvestussüsteemi veelgi keerulisemaks, mistõttu on õpetajatel sellest raske aru saada.

Taimla sõnul on alanud läbirääkimised, et “Lasteaed-algkooli, algkooli, põhikooli, gümnaasiumi klassiõpetaja ja aineõpetaja töönädala jooksul läbiviidavate õppetundide arv ei oleks piiratud ja et see lepitakse kokku tööandja ja töövõtja vahel.

Alternatiivina võib tulla kõne alla koormusnorm 28 või 30 tundi, kusjuures sellest suurem õppetundide arv lepitaks kokku tööandja ja töövõtja vahel.