Kuma uudiste ajaveeb

16.10.03

Keskkriminaalpolitsei leidis Järvamaalt rekordkoguse amfetamiini

Keskkriminaalpolitsei avastas Järvamaal narkolabori, uimastitehasest leiti ligikaudu 21 kilogrammi amfetamiini, mis on suurim Eestis seni leitud kogus.

Keskkriminaalpolitsei pidas pikaajalise jälitustöö tulemusena Koigi vallas kõrvalises kohas asunud talus kinni tallinlased 39aastase Nikolai ja 35aastase Priidu. Mehed peeti kinni hetkel, kui nad kuumutasid umbes 100 liitrises klaaskolvis pruunikat vedelikku. Ekspertiis tuvastas, et ligikaudu 97-es kilogrammis vedelikus oli pea 21 kilo puhast amfetamiini. Läbiotsimisel leidsid keskkriminaalpolitseinikud taluhoonetest veel mitmesugust laboritehnikat, kemikaale ning tühjasid kemikaalide anumaid, samuti mõnikümmend grammi pulbrilist amfetamiini.

Keskkriminaalpolitsei narkokuritegude osakonna ülemkomissar Vallo Jäärats selgitas Kuma uudistele, et sellises mahus amfetamiini valmistamist pole Eestis enne tuvastatud. Läbiotsimistel leitud esemed, näiteks tühjad kemikaalinõud annavad politseile alust arvata, et selles talus on narkootikume toodetud juba pikemat aega.

Keskkriminaalpolitsei alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb grupi poolt narkootilise aine suures koguses valmistamist. Nikolai ja Priit on kohtu loal kuriteos kahtlustatavatena esialgu 10 päevaks vahi alla võetud.