Kuma uudiste ajaveeb

17.10.03

Järvamaal avastatud valerahakupüüridele sarnaseid on leitud ka Viljandi-, Rapla- ja Jõgevamaal

Järvamaal liikunud valerahadele sarnaseid valeviiesajalisi avastati veel kolmes maakonnas. Valeviiesajalisi, mille seerianumber on AD325292, on leitud Viljandimaal Võhmas, Raplamaal Kehtnas ja Jõgevamaal Põltsamaal.

Politseiprefektuuride pressiesindajate teatel on valeraha pakutud nii kauplustes ja müügikioskites kui ka bensiinitanklates.

Näiteks Järvamaal on alates möödunud reedest registreeritud viis valerahajuhtumit, kõigil viiel korral on kätte saadud võltsitud viiesajakroonised.

Esimene teadaolev valerahajuhtum oli möödunud nädala neljapäeval Põltsamaal Puhu teeristis asuvas tanklas, kus kaks noormeest proovisid varahommikul maksta kauba eest valeviiesajalisega.

Viimane registreeritud valerahajuhtum oli neljapäeval, 16. oktoobri hommikul Raplamaal Kehtnas OÜ HEPA tanklas, kus raamatupidaja avastas kassaraha üle lugemisel võltsitud 500- kroonise rahatähe seeriast AD nr. 325292.

Järva prefektuuri pressiesindaja Jan Aasma selgitas Kuma uudistele, et valeviiesajalised on võltsitud suhteliselt hästi ja kui korralikult ei vaata, siis ei pruugi esialgu võltsingut märgatagi.

Kuna korravalvuritel on kalust arvata, et valeraha võib olla rohkem liikvel palub politsei olla kõigil ettevaatlik ja rahatähti hoolega jälgida. Iga kahtluse korral palub politsei sellest teatada tasuta lühinumbril 110.