Kuma uudiste ajaveeb

11.10.03

Isamaaliit soovitab riigi juhitavat valdade liitmist

BNS kirjutab, et reedel Albu mõisas kogunenud isamaaliitlased avaldasid seisukohta, et riik ei tohi kogu vastutust tasakaalustatud haldusreformi eest lükata kohalike omavalitsuste õlgadele ning peab võimalikult kiiresti kujundama selge omapoolse seisukoha.

Ainult vabatahtlik valdade ühinemine ilma riigipoolse süsteemse kontrollita välistab haldusküsimuse efektiivse lahendamise ning muudab selle pikaks ja valuliseks protsessiks, leidis Isamaaliidu saadikute kogu, kuhu kuuluvad kõik erakonna saadikud kohalikes omavalitsustes.

Isamaaliidu pressiesindaja Margus Tsahkna sõnul väljendasid saadikud muret ka erinevate ministeeriumide käivitatud ametkondade reformimise üle, mille tulemusel väheneb regionaalne otsustusõigus ja võib oluliselt kannatada inimeste juurdepääs avalikele teenustele.

Tsahkna ütles, et Isamaaliit peab riigile ohtlikuks haldusreformi küsimusega viivitamist ning kutsub valitsuserakondi jõudma ühistele ja selgetele seisukohtadele. "Kui selleni ei jõuta, kutsuvad saadikud üles kasutusele võtma seni ainukest terviklikku väljatöötatud haldusreformi kava, mis jäi Isamaaliidu valitsusel koalitsioonipartnerite vastuseisu tõttu rakendamata," rääkis Tsahkna.

Riigikogu liikme Helir-Valdor Seederi sõnul on teadmatus ja määramatus haldusreformi küsimuses halvanud kogu Eesti regionaalse juhtimise. "See on endaga kaasa toonud regionaalse esindamatuse ja andnud ametkondadele omavoli võimu tsentraliseerimiseks, Tulemuseks on avaliku teenuse kättesaadavuse kaugenemine inimesest," ütles Seeder.