Kuma uudiste ajaveeb

10.9.03

Väidetavalt eurovastaste kampaaniat takistanud Paide linna ja Roosna Alliku valla juhid pääsesid kriminaalsüüdistusest

Järva prokuratuur ei algatanud teabekeskuse Oma Riik avalduse alusel kriminaalasja Paide linnapea Tõnis Kõivu, abilinnapea Kersti Lastau ja Roosna-Alliku sotsiaaltöötaja Eve Sissase vastu.

Vanemprokurör Kaarel Ilus teatas teabekeskuse esindajale Anti Poolametsale, et juhtumil puudusid kuriteo tunnused.

Teabekeskus Oma Riik väitis, et Paides ja Roosna-Alliku vallas on antud ebaseaduslikke korraldusi Euroopa Liiduga liitumise vastase poliitilise reklaami ja infomaterjalide kõrvaldamiseks. Eurovastased väitsid, et Roosna-Alliku valla sotsiaalnõunik Eve Sissas teatas sealsetele töötutele, et enne nad oma töötu abiraha kätte ei saa, kui iseseisvuslaste infomaterjalid on kõikjalt kõrvaldatud. Paides toimus teabekeskuse poolt toodetud plakatite maharebimine väidetavalt nii linna poolt koordineeritult kui ka liitumist pooldavate aktivistide poolt.

Paide linnapea Tõnis Kõiv ja Roosna-Alliku vallavanem Kalev Pagarand nimetasid eurovastaste augusti lõpus esitatud süüdistusi väljamõeldiseks, millel puudub vähimgi alus. Omavalitsusjuhtide sõnul kandis hagiavaldus vaid ühte eesmärki - saavutada tähelepanu ja selle eesmärgi iseseisvuslased ka täitsid.