Kuma uudiste ajaveeb

5.9.03

Politsei lõpetas Türi volikoguliikme Jüri Kuusiku surma uurimise

Järva politsei lõpetas Türi linnavolikoguliikme Jüri Kuusiku surma põhjuse uurimise. Kohtuekspertiisi ja kohtuarstlikud ekspertiisid kinnitasid, et Jüri Kuusik tegi enesetapu.

Jüri Kuusiku kuulihaavaga surnukeha leiti juuli algul Türi linnas Kuusiku enda maja lähedalt metsast. Samas maas oli ka ärimehele kuulunud revolver Taurus.

Kohtuarstlik ekspertiis tegi kindlaks, et surma põhjus oli rindkere läbistav lask käsitulirelvast. Võitlusele või enesekaitsele viitavaid kehavigastusi ei tuvastatud.

Erinevad ekspertiisid selgitasid, et kuul oli tulistatud Kuusikule kuulunud revolvrist ja Kuusiku kätel leidus jälgi, mis viitasid sellele, et mees tulistas end ise. Revolvri käepidemelt, päästikult ja vintraua õõnest ning sündmuskohalt leitud sigaretikonidelt DNA analüüsiks võetud proovid langesid kokku hukkunu DNA profiiliga.

Lähtuvalt ekspertiisi tulemustest ja asjaolust, et eeluurimisel kogutud tõenditest ei nähtunud, et sündmuskohal oleks viibinud või Kuusiku surma põhjustanud mõni teine isik lõpetas uurija kriminaalasja menetluse kuriteokoosseisu puudumise tõttu.