Kuma uudiste ajaveeb

18.9.03

Paide võimuerakonnad ei pea linnapea umbusaldusavaldust tõsiseltvõetavaks ega osale selle arutamisel volikogus

Järgmise nädala neljapäeval Paide linnavolikogus arutusele tulev umbusaldushääletus ei kogu piisavalt toetushääli.

Paide linnapea Tõnis Kõivu umbusaldusavaldust arutanud võimukoalitsiooni esindajad kaaluvad võimalust lahkuda arutelu ajaks volikogu istungilt. Opositsiooni arvates võtab see võimuliitu kuuluvatelt kõhklejatelt võimaluse Kõivu vastu hääletada.

Kõivu umbusaldamise ajaks jäetakse tõenäoliselt lisaks üheksale opositsioonisaadikule saali veel kaks saadikut, et arutelu toimuda saaks. Umbusaldamisel on vajalik volinike lihtenamuse, ehk vähemalt 11 saadiku kohalolek. Res Publica ja Isamaaliidu liikmeid on kokku üheksa. Kvoorumi puudumine lülitaks arutamata jäänud küsimuse järgmise istungi päevakorda.

Res Publica fraktsiooni kuuluv ja õiguskomisjoni liige Kalle Grünthal ütles Kuma raadiole, et kuna umbusaldushääletus on salajane, siis võib arvata, et Tõnis Kõiv ei usalda koalitsiooni liikmeid ja paar eksinud häält võivad talle saatuslikuks saada. Nii lähetataksegi kõhklejad hääletuse ajaks ukse taha.

Linnapea Tõnis Kõiv ütles Kuma uudistele, et saalist lahkudes annavad Keskerakond, Reformierakond ja Paide Naisteühendus mõista, et umbusaldusavaldus ja põhjendused pole tõsiseltvõetavad. Samas lubas Kõiv ise siiski volikogu istungiks ette valmistada vastulause.

Kuue voliniku esitatud umbusaldusavaldus on Paide linnavolikogu istungil arutlusel järgmisel neljapäeval.