Kuma uudiste ajaveeb

18.9.03

Paide koalitsioon plaanib linnapea umbusaldushääletust ignoreerida

Nagu kinnitas volikogu esimees Peeter Saldre Kuma uudistele, oli koalitsiooninõukogus arutlusel võimalus istungisaalist umbusalduse ajaks lahkuda ning hääletusel mitte osaleda.

Volikogu esimehe kinnitusel koguneb koalitsioon tund enne istungi algust, et arutada päevakorda ning siis langetatakse ka otsus, kas osaletakse linnapea umbusaldushääletusel või mitte.

Umbusaldusele allakirjutanud isamaaliitlane Kaido Ivask ütles raadiole, et hääletusel osalemine ja ühe või teise poolt hääletamine on iga voliniku enda südametunnistuse asi. Kas umbusaldus läbi läheb või mitte ei soovinud Ivask ennustada, lisades, et avalduse esitamine kinnitab opositsiooni seiskohta, et linnavalitsuses pole asjad korras.

Paide linnavolikogu opositsioon esitas linnapea Tõnis Kõivu vastu umbusaldusavalduse, mille kohaselt on Kõiv tegutsenud eirates kohaliku omavalitsuse põhimõtteid, näidanud üles suutmatust linnavalitsuse töö korraldamisel, juhtimisel ja järelvalvel. Samuti on Reformierakonda kuuluv Kõiv umbusaldajate arvates linnavalitsuse töö üle politiseerinud.