Kuma uudiste ajaveeb

1.9.03

Ministrite kardisõidu võitis endine regionaalminister Toivo Asmer

Laupäeval aktsiaseltsi Kuma 15. ja Kuma Raadio 10. sünnipäeval peetud ministrite kardisõiduvõistlusel sõideti kaks kvalifikatsioonisõitu ja kaks finaalsõitu.

Kahe kvalifikatsioonisõidu tulemusena sai Toivo Asmer endale õiguse startida esimeses finaalsõidus esimeselt stardijoonelt. Teises finaalis oli aga stardijärjekord pööratud paremusjärjestuses ning Asmer startis võistlejate rivi lõpus. Hoolimata viimasest stardikohast asus Asmer sõitu juhtima juba esimese ringi lõpus. Teises finaalis Asmeri ees eelviimaselt kohalt startinud põllumajandusminister Tiit Tammsaar tegi samuti head sõitu ja hoidis poole sõidu pealt kuni lõpuni teist kohta.

3.-4. koha jagamisel said endine haridusminister Mait Klaassen ja keskkonnaminister Villu Reiljan võrdselt punkte, kuid parem koht viimases sõidus andis Klaassenile kolmanda ja Reiljanile neljanda koha. Viies oli endine teede- ja sideminister Toivo Jürgenson. 6.-7. koha jagamisel said võrdselt punkte ekssiseminister Robert Lepikson ja ekspeaminister Mart Siimann, parem koht teises finaalis andis kuuenda koha Lepiksonile ning Siimann pidi leppima seitsmenda kohaga. Kaheksanda koha sai endine teede- ja sideminister Raivo Vare, üheksanda koha ekspõllumajandusminister Jaanus Marrandi ja kümnes oli endine transpordi- ja sideminister Enn Sarap.

Sven Mikser, kes kvalifikatsioonisõitudes näitas väga häid aegu, pidi leppima viimase kohaga. Finaalis tabas Mikseri karti tehniline rike, mis jättis endise kaitseministri võistlejaterivi lõppu.

Kokku osales Kuma sünnipäeval toimunud ministrite kardisõiduvõistlusel 11 endist ja praegust ministrit. Võitjakarikad andis üle president Arnold Rüütel.