Kuma uudiste ajaveeb

30.9.03

Järvamaa maakoolide õpilaste seast valitakse Helmi Tohvelmanni nimelise eduka õpilase preemia nominant

Väätsa Põhikoolis tehakse ettevalmistusi Helmi Tohvelmanni nimelise eduka õpilase preemia väljaandmiseks. Preemia antakse välja Järvamaa maakooli 9. klassi õpilasele, kes on tõsiselt huvitunud teadmiste omandamisest ja väärtustanud haridust ning haritust, käitunud ja õppinud eeskujulikult ning olnud aktiivne oma kooli ürituste organiseerimisel. Tähtis on ka kandidaadi edukas esinemine oma kooli, maakonna ja vabariikilikel aineolümpiaadidel, viktoriinidel, konkurssidel ning võistlustel.

Väätsa Põhikooli emakeeleõpetaja Tiina Mälgu sõnul esitati preemiale 10 kandidaati, kelle seast maakonna ja kohalike omavalitsuste esindajatest koosnev konkursikomisjon 6. oktoobril oma valiku teeb. Võitjale on OÜ Vaaros välja pannud kinkekaardi väärtusega 2000 krooni. Preemia antakse kätte 13. oktoobril Väätsa Põhikoolis.

Tiina Mälgi sõnul alustas Väätsa Põhikool Helmi Tohvelmanni nimelise preemia väljaandmist, kuna hea õpetaja, tantsija ja paljudele meeldejääv isiksus Helmi Tohvelmann on pärit Väätsa lähedalt Lõõlast. Tohvelmann on näiteks lavastanud balletid “Kalevipoeg” ja “Tiina” ning olnud liikumisjuht muusikalile “West Side Story”.