Kuma uudiste ajaveeb

9.9.03

Euroreferendumi esimesel eelhääletuspäeval olid aktiivsemad valijad Järvamaal ja Tallinnas

Täna toimub euroreferendumi eelhääletuse teine päev. Esimesel päeval olid aktiivsemad hääletajad Järvamaal ja Tallinnas, mõlemas käis võrdselt hääletamas seitse protsenti valijatest. Järvamaal käis eile oma häält andmas 1325 inimest, neist 155 teistest maakondadest.

Kõige aktiivsemad olid valijad Türi valla esimeses jaoskonnas, kus hääletamas käis 58 inimest ehk 9 % valijatest. Kõige madalam aktiivsus oli Lehtse valla Jäneda jaoskonnas ja Türi valla Türi-Alliku jaoskonnas, kus andis oma hääle veidi üle kahe protsendi valijatest.

Üle Eesti käis eile oma otsust euroliiduga ühinemise osas andmas ligi 42 000 inimest. Kui kõige aktiivsemad hääletajad olid Järvamaal ja Tallinnas siis kõige tagasihoidlikum eelhääletuse protsent on Põlva, Võru ja Ida-Viru maakonnas, kus hääletamas käis eile õhtuks kolm protsenti valijatest.

Järvamaa 28 valimisjaoskonda on avatud keskpäevast kuni õhtul kella kaheksani, hääletama minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ja eelhääletuse ajal saab hääletada ka väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda.