Kuma uudiste ajaveeb

12.9.03

Autoralli "Paide 2003" toob võidu kihutama 40 ekipaa˛i

Eestimaa Südames antakse täna õhtul start 12. rahvusvahelisele autorallile "Paide 2003".

Paide Ralli 2003 on Eesti Meistrivõistluste 6. etapp autorallis sõiduautodele ja Eesti Meistrivõistluste 5. etapp autorallis veoautodele.

Kokku sõidetakse 12 kiiruskatset, kogupikkusega 94 kilomeetrit. Reedel sõidetakse kolm lisakatset, neist kaks Paide kesklinnas. Laupäeval, teisel võistluspäeval on kavas üheksa kiiruskatset.

Paide rallil tuleb eeldatavasti põnevaim võitlus N-rühmas. Kesk-Eestis toimuval rallil on rajale minemas vennad Ahud, samuti Mait Meriloo, Martin Rauam, Vjatsheslav Popov ja ka mullu Paide võistluse vahele jätnud Gunnar Tamm. Rallipublik saab Paides võistlemas näha suuremat osa Eesti N-rühma ralliparemikku. Pilootiderivist ei puudu ka legendaarsed soomlased Sampsa Junnila ja Kimmo Jalava. Eestlastele on konkurentsi pakkumas võistlejad Soomest, Venemaalt, Lätist ja Leedust.

Sel hooajal juba meistritiitli kindlustanud Ivar Raidam Paide rallil ei stardi. Kindlasti kavatseb aga Paide ralli kohtade jagamisel sõna sekka öelda Subaru Imprezal startiv Gunnar Tamm, samuti küsivad head kohta nii Ahud, Rauam kui Meriloo.

Paide ralli iseärasustest kõneldes kinnitas nädalavahetusel autot testinud Meriloo, et tähtis saab olema koostöö kaardilugejaga. Legend peab klappima, kuna siin on palju kitsaid metsavaheteid.

Paide Ralli 2003 avatakse Paide Kultuurikeskuse juurest reedel kell 18.30. Samas antakse ka start esimesele autole.

Ralli kohta saab täpsemat teavet ajalehest Aitab Alati, internetiportaalidest www.rally.ee ja www.auto.ee, vahetut infot ja tulemusi rallirajalt annab Kuma Ralliraadio sagedusel 101,0 MHz.