Kuma uudiste ajaveeb

23.9.03

21. sajandi koolid said kauaoodatud raha, Järvamaalt Imavere Põhikool

Järvamaa esitas omavalitsusjuhtide kokkuleppel kolm kandidaatkooli - Imavere Põhikool, Paide Gümnaasium ja Türi Majandusgümnaasium. Ainsana saab rahastatud Imavere Põhikooli võimla ja söökla ehitus, seda 7.6 miljoni krooni ulatuses.

Helen Eelrand kirjutab tänases Eesti Päevalehes, et Haridus- ja teadusministeerium eraldas nädalavahetusel ligi saja viiekümne miljoni krooni ulatuses raha esimestele koolidele, kelle õpikeskkond 21. sajandi programmi raames nüüdisajastatakse.

Munitsipaalkoolid said 110 119 200 ning riigikoolid 6 163 200 krooni. Ka jagas programm koolidele 29 070 600 krooni õppevahendite muretsemiseks.

21. sajandi kooli projekti juht Margus Ots ütles, et kuna raha-eraldus lükkus sügisesele ajale, saab ehitada vaid neid hooneid, kus otseselt õppetöö ei käi. “Ehitada saab ikkagi juurdeehitusi, näiteks võimlaid,” lausus ta.

Haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja Liina-Jaanika Seisler ütles, et koolihoonete renoveerimine hakkab põhinema maakonna koolivõrgu arengukavadel, mis tähendab, et kool peab olema jätkusuutlik ning lülitatud maakondlike prioriteetide hulka.