Kuma uudiste ajaveeb

9.9.03

09.09.2003 TEISIPÄEVA HOMMIK KUMA RAADIOS

Täna toimub euroreferendumi eelhääletuse teine päev. Eilsel esimesel päeval olid aktiivsemad hääletajad Järvamaal ja Tallinnas, mõlemas käis võrdselt hääletamas seitse protsenti valijatest. Kõige tagasihoidlikum eelhääletuse protsent on Põlva, Võru ja Ida-Viru maakonnas, kus hääletamas käis eile kolm protsenti valijatest. Järvamaa 28 valimisjaoskonda on avatud keskpäevast kuni õhtul kella kaheksani, hääletama minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ja eelhääletuse ajal saab hääletada ka väljaspool elukohajärgset valimisjaoskonda.

Järva maavalitsuses toimub täna algusega kell üks Eesti-Soome ühisprojekti "Järvamaa mõisate turismiotstarbeline arendus ja koostöö Lõuna-Soome Kuningateega" avakonverents. Pärast maavanema kohusetäitja Tähve Mildi avasõnu tutvustatakse projekti- ja konsultatsioonimeeskonda ning kohalikke eksperte, räägitakse koostööst ja koostöövõrkudest turisminduses, tutvustatakse projekti tegevust ja antakse ülevaade Soome kogemustest ning euroliidu mõjust turismile. Tänasel projekti avakonverentsil tuleb Paidesse ka mitmeid esinejaid Soomest, homme sõidab kuningateeprojekti raames põhjanaabrite juurde Järvamaa delegatsioon.

Järva-Jaani vallavalitsus kinnitab tänasel istungil ametisse Järva-Jaani Keskkooli uue direktori. Konkursikomisjon valis viie kandidaadi seast uueks direktoriks praeguse Ambla Põhikooli juhi Sirje Pehki. Lisaks tulevad istungil arutlusele maaküsimused, räägitakse kultuurimaja eelarve täitmisest, vallaeelarve muutmisest, lisaeelarvest ja tänavavalgustuse rekonstrueerimisest. Arutlusele tuleb ka Karinu külaelanike taotlus muruniiduki ostmiseks.

Järvamaa koolide huvijuhid kogunevad hommikul kell 10 Kesk-Eesti Noortekeskusesse, et ühisel nõupidamisel valida sektsiooni juhataja ning teha tööplaane uueks õppeaastaks. Keskpäeval algab Noortekeskuses Paide valla noortevolikogu liikmete koolitus. Juhendaja Maie Kotka eestvedamisel räägitakse teemal "Ma ei tegutse üksi". Kursusel räägitakse vajadustest ja eesmärkidest, nii enda kui teiste motiveerimisest ja kriitikaga toimetulemisest.

Imavere vallas Käsukonna külas kasvab paarkümmend hiidmuna, millest suurima ümbermõõt on 1,3 meetrit. Käsukonna küla elanik Diana Audru leidis paarkümmend hiidmuna oma majast saja meetri kauguselt metsaservast. Neid oli seal ka eelmisel aastal, kuid vähem ja mitte nii suured, kirjutab Postimees Online.

Järva politseinikud pidasid esmaspäeva õhtul Paide Kutsekeskkooli territooriumil kinni üheksa purjus inimest, kellest kuus olid alaealised. Politseikorrapidaja sõnul koostati kõigile kooli juures purjutanutele protokollid. Lisaks viidi kaks Paide linnatänaval purjutanud meest kainenema, liikluses tabas politsei ühe kiirusületaja ja ühe ülevaatuseta sõiduki.

Politsei teatab veel, et esmaspäeva õhtul leiti Paide kaubamaja tagant punast värvi laste jalgratas, mille omanik saab kätte prefektuurist.

Järvamaa Häirekeskuse päästekorraldaja sõnul möödunud ööl tulekahjudest teateid ei saadud.