Kuma uudiste ajaveeb

6.8.03

Paide valla juhid vaatasid üle võimalikud uued valla ruumid

Paide valla juhid vaatasid eile õhtul üle valla tööruumide leidmiseks välja kuulutatud rendikonkursile pakutud ruumid.

Abivallavanem Veljo Tammik ütles Kumale, et kuuest kandidaadist üks, Paide K- Keskus, jääb ilmselt valiku tegemisel kõrvale, seda liialt kõrge rendihinna tõttu. Vallale pakutud ruumid on seal küll heas korras, kuid ruutmeetri üür on igas kuus kuni 70 krooni ja see on võrreldes teiste pakkumistega ligi kaks korda suurem.

Veljo Tammik peab arvestatavateks Paide Elamuhoolduse pakutud ruume Paides Pärnu tänaval, samas majas haigekassa esindusega. See on praktiliselt kesklinnas, samas lähedal on bussijaam ja postkontor.

Teine arvestatav pakkumine on Keki haldushoone Mäos, ruumilahendus on seal Tammiku sõnul üsna hea, valiku kahjuks räägib asukoht, Mäosse satuvad vallaelanikud üsna harva.

Veel on kaalumisel Järva Tarbijate Ühistu maja Paides, kus varem tegutses tollipunkt, siiski jääb ka Tööstuse tänav Paide kesklinnast veidi kõrvale. Uuriti ka kontoripinda Paides Tallinna tänava ääres, endises Restore majas, ning Johanna Kõva pakutud ruume aadressil Parkali 18, Vallimäe külje all. Nende variantide puhul oli teistest suurem kas remondivajadus või üür.

Tammiku sõnul on volikogu ehituskomisjoni liikmetel ruumidest nüüd ülevaade olemas, lõpliku valiku teeb volikogu 21. augusti istungil.

Paide vallamaja kolitakse Veski tänavalt mujale, et vältida kulutusi vana maja remontimisele ja paigutada kokkuhoitud raha teistesse valla ettevõtmistesse. Paide vallamaja kolimine läheb maksma umbes 150 000 krooni.