Kuma uudiste ajaveeb

8.7.03

Türi ärimees võis end tappa rahamurede pärast

Postimees kirjutab, et laupäeval metsast surnuna leitud Türi linnavolikogu liige, ärimees ja Edelaraudtee endine juht Jüri Kuusik tulistas arvatavasti äriprobleemide tõttu ise endale kuuli rindu.

Laupäeva lõuna ajal Türil Saunametsas koeraga metsa seenele läinud 73-aastane Anatoli Prui ütles, et märkas ühe kuuse all riidehunnikut ja läks lähemalt seda uurima. «Algul nägin kingi ja pükse ja siis mehe nägu,
mis oli täiesti sinine,» sõnas Prui.

Prui kiirustas tagasi suvilasse ja teatas surnukeha leidmisest oma politseis töötavale naabrimehele. «Temaga läksime sinna tagasi, kuid mina enam ligidale ei astunud,» kirjeldas mees. «Mina teda ära ei tundnud, kuid politseinik ütles kohe, et see on Kuusik.»

Kuusik leiti oma kodust vähem kui saja meetri kaugusel männimetsast, kus maja enam näha polnud.

Järva politseiprefektuuri korrakaitseosakonna ülemkomissar Priit Suve ütles, et Kuusiku surnukeha on ekspertiisis ja enne tulemuste selgumist pole avalikkusele palju rääkida.

Suve sõnul saab ekspertiisitulemuste selgudes öelda, kas tegemist oli enesetapu või mõrvaga. Kuna surnukeha kõrvalt leiti revolver, siis Suve kinnitusel tegeleb politsei praegu tavapärase uurimisega ja ühtegi inimest Kuusiku mõrvas ei kahtlustata. Samas kinnitas ülemkomissar, et mõrva välistada veel ei saa.

Jüri Kuusiku lesk Ene Kuusik ei osanud eile öelda, mis ta abikaasa nii kaugele viis, et ta võis endale kuuli rindu tulistada.

Ene Kuusik tunnistas, et abikaasal oli mitmeid äriplaane, kuid investorite puudumise tõttu need viimasel ajal ei sujunud.

Ene Kuusik ütles, et vestles pühapäeval ka abikaasa ühe hea sõbraga, kelle teada Jüri äriasjad viimasel ajal kõige paremini ei sujunud. Naine nägi abikaasat viimati reede hommikul kodus.

Türi linnapea Kaia Iva rääkis reedel Kuusikuga telefonitsi mitu korda. «Rääkisime linna asjadest,» sõnas Iva.

Tagantjärele tunnistab Iva, et Kuusiku viimane kõne reede oli imelik. «Ta küsis üle kõik ettevõtmised, mis me linnas kavatsesime teha, kas see asi ikka toimib ja kas see juba jookseb,» sõnas Iva.

Nüüd oletab Iva, et Kuusik tahtis ehk viimase kõnega veenduda, et need ettevõtmised, mille taga tema Türil seisis, on käima lükatud. «Ta tegi seda kõike südamega, et elu Türil paremaks läheks,» lisas Iva.

Jüri Kuusiku ametid: Türi Ujula OÜ osanik Türi Rotary klubi juhatuse liige Türi Rahvaleht ASi nõukogu liige Saare Hotell ASi nõukogu liige Prooton Grupp OÜ nõukogu liige KAH & KO OÜ asutaja Fiesta Travel ASi nõukogu liige AS Baltic Rail Development juhatuse liige