Kuma uudiste ajaveeb

8.7.03

Türi linnavolikogu liikme Jüri Kuusiku enesetapu motiivid segased

Mirko Ojakivi kirjutab tänases Eesti Päevalehes, et endise Türi linnavolikogu liikme ja kunagise Edelaraudtee juhi Jüri Kuusiku surma põhjusena on politsei välja käinud küll enesetapuversiooni, kuid eile Eesti Päevalehega suhelnud inimesed peavad mehe vabasurma minekut ebatõenäoliseks.

Jüri Kuusiku surmajuhtumiga tegeleva Järva politseiprefektuuri korrakaitseosakonna ülemkomissar Priit Suve kinnitusel on politseil alust arvata, et tegemist oli enesetapuga, kuid uurimisel ei välistata ka teisi versioone. Suve sõnul leiti Kuusiku surnukeha juurest ka mehele kuulunud relv, kuid kas sellest relvast ka tulistati, ei soostunud Suvi kommenteerimast enne ekspertiisitulemuste selgumist.

Eile Eesti Päevalehega suhelnud Türi inimesed ei pea eriti tõenäoliseks, et Kuusik sooritas enesetapu, kuid kindlaid andmeid, et mehel oleksid tekkinud tõsised probleemid, kas pereelus või temaga seotud ettevõtetes, ei suutnud samuti keegi esitada.

Ühe võimaliku enesetapu motiivina esitasid Kuusikuga koos volikokku kuuluvad inimesed, et tõenäoliselt võis mehe enesetapuni viia identiteedikriis, mis avaldus viimasel ajal ka rahalistes probleemides. Kuigi Kuusikul oli kehtiv osalus kaheksas Eestimaal registreeritud ettevõttes, väitsid meest hästi tundnud inimesed, et viimase aasta jooksul kahanesid Kuusiku sissetulekud märgatavalt. “Ainuüksi Kuusiku maja ülevalpidamine maksab kuus niipalju kui mõni inimene aastas teenib. Minu andmetel tal rahaga just hõisata ei olnud, sest alles hiljuti küsis ta Türi kirikunõukogult laenu,” rääkis üks Kuuiku endine alluv Edelaraudtee päevilt.

Türi linnapea Kaia Iva ei julgenud eile veel Kuusiku surmajuhtumis seisukohta võtta. Otseseid vaenlaseid või probleeme, mis Kuusikut vaevasid, Iva nimetada ei osanud. Küll aga rääkis veel reede õhtupoolikul Iva Türi linnavolikogu haridus-, kultuuri- ja spordikomisjoni juhtinud Kuusikuga selle nädala plaanidest.
“Ei ütleks, et tal midagi viga oleks olnud. Viskas nalja ja rääkis konkreetselt nagu alati. Siiski kui nüüd paranoialiselt mõelda, siis proovis ta kõiki asju kuidagi kokku võtta,” kirjeldas viimast jutuajamist Kuusikuga Türi linnapea.

Juhuslik möödakäija leidis Kuusiku surnukeha laupäeva hommikul Türil Saunametsast. Mehe koduni oli sündmuspaigast ligi 100-meetrit. Esialgsel vaatlusel selgus, et Kuusiku rindkeres oli kuulihaav. Kuusik juhtis aastaid aktsiaseltsi Edelaraudtee, viimasel ajal tegutses ta ettevõtlusnõunikuna, oli Türi linnavolikogu liige, ning Türi Rahvalehe nõukogu esimees.

Jüri Kuusik, sündinud Põltsamaal 6. oktoober 1961. aastal.
Omandas kesk-eri hariduse Vana-Võidu tehnikumis 1988. aastal.

Töötas:
1986 – 1988 Siberis ehitustööline
1995 – 1996 Eesti Erastamisagentuur konsultant
1996 – 2001 Edelaraudtee juhatuse esimees
2001 – 2003 AS Prooton Grupp konsultant

Kuusikuga seotud firmad: Baltic Rail Development AS, Fiesta Travel AS, Kah & Ko OÜ, Prooton Grupp OÜ, Saare Hotell AS, Türi Rahvaleht OÜ, Türi Rotary klubi, Türi Ujula OÜ.