Kuma uudiste ajaveeb

16.7.03

Türi ehitab Veski- Silla jalgtee pikenduse

Türile Paide tänava äärde ehitatakse Veski- Sillale rattatee pikendus. Uue jalakäijate tee projekteerimine käib, ehitusega tehakse algust septembris.

Linnapea Kaia Iva loodab, et sel aastal jõutakse pärast projekti valmimist valmistada ette tee aluspind ja esmane kate, asfalteerimine on plaanis järgmisel aastal.

Kõnnitee, mis sõitmiseks sobilik ka jalgratturitele, saab olema kahe meetri laiune. Kaia Iva ütles Kuma uudistele, et ilmselt tuleb jalgtee rajamiseks kärpida tänava ääres veidi hekke ning uus kasvukoht tuleb otsida ka paarile puule, mis tee laiendamisel ette jäävad.

Linna piirist Säästumarketini viiva tee kalkuleeritud maksumus on 600 000 krooni. Jalgtee rajamisel loodetakse koostööle Türi vallaga, kuna Kaia Iva sõnul on ilmselt üsna suur osa tee kasutajatest just vallaelanikud. Samuti kaasatakse Maanteeamet, mis aitab mahasõitude korrastamisel, kuna Paide tänav on osa Pärnu – Rakvere maanteest.

Juba Türi ja Türi- Alliku vahelise rattatee avamisel mõni aasta tagasi tõdeti, et tee võiks linna piirist kaugemale ulatuda, et inimestel oleks lihtsam liigeda.

Ka on arutatud, et vanale raudteetammile võiks tulevikus ehitada täispika Paide - Türi jalgrattatee, selle rajamine on aga kahe linna jaoks liiga kallis.