Kuma uudiste ajaveeb

9.7.03

Politsei hoiatab elanikke Järva- ja Harjumaale jääval Piibe maantee lõigul kaduma läinud lõhkeaine eest

Siseministeerium hoiatab Karinu - Järva-Jaani - Aravete - Aegviidu - Tallinna sõidutee piirkonda jäävaid elanikke kaduma läinud ohtliku lõhkematerjali eest. Ministeeriumi pressinõuniku Kirsti Ruuli teatel kukkus ohtlik lõhkematerjal - pakendites detonaatorid, lõhketöödega tegeleva ettevõtte veokist maanteele tõenäoliselt 3. juulil.

Kaitsepolitsei esindaja Olari Valtineni selgitusel läks lõhkeaine kaduma Karinu karjäärist lõhkamistöödelt Tallinna suundunud veoautolt. Osa sõiduteele kukkunud detonaatoritest leiti Seli bussipeatuse juurest sõidutee äärest. Leitud Rootsi päritolu detonaatorid Dyno Nobel asusid pakendites, millest osa oli vigastatud.

Valtinen lisas, et kaduma läinud lõhkematerjal on põhiliselt tööstuses kasutatav lõhkenöör, mille otsas on detonaator ning mis on ette nähtud lõhkeaine lõhkamiseks. Detonaator on väga ohtlik lõhkekeha, milles on väike, kuid välisele mõjutusele tundlik kogus lõhkeainet ning on seetõttu ka väga plahvatamisohtlik.

Politsei palub Järva- ja Harjumaa lapsevanematel, kelle elukoht on marsruudi Karinu - Järva-Jaani - Aravete - Aegviidu - Tallinn maantee ümbruses, hoiatada lapsi lõhkeaine katsumise eest.

Detonaatorite leidjatel palub politsei leiust teatada hädaabinumbritele 110 või 112.