Kuma uudiste ajaveeb

28.7.03

Kultuuriministeeriumi abiga valmib üle Eesti 40 mängu- ja spordiväljakut, neist kaks Paide linnas

Kultuuriministeeriumi eestvedamisel alustatakse peatselt avalike spordiplatside ja laste mänguväljakute ehitamisega kõikidesse Eesti maakondadesse, peamiselt maakonnakeskustesse ja teistesse väikelinnadesse. Teiste hulgas saab kaks uut mänguväljakut ka Paide linn.

Nagu selgitas kultuuriminister Urmas Paet Kuma uudistele, on eesmärk anda lastele ja noortele paremaid liikumisvõimalusi ning innustada ka omavalitsusi rohkem mängu- ja spordiplatside rajamisele mõtlema.

Spordiplatside ja mänguväljakute rajamiseks sai kultuuriministeerium lisaeelarvest kolm miljonit krooni ning kohe kui valitsus eelarvenumbrid kinnitab kantakse raha omavalitsustele.

Paeti sõnul on ühe mänguväljaku arvestuslik maksumus ligi 42 000 krooni ja selle raha eest peaks väljakule saama liumäe, kiiged, ronimiskonstruktsioonid, poomi ja pingid.

Linnapea Tõnis Kõivu sõnul oli kaalumisel mitu asukohta kuid otsus langes Ehitajate ja Aasa täna kasuks. Kõivu selgitusel on just need tänavad jäänud teistest elamukvartalitest veidi maha ning seetõttu püütakse Ehitajate ja Aasa piirkonnas elukvaliteeti veidi parandada.

Valmis peaks uued mänguväljakud saama veel sel aastal.