Kuma uudiste ajaveeb

14.7.03

Järva politsei registreeris nädalavahetusel kaheksa sissemurdmist ja vargust ning kaks liiklusõnnetust

Ööl vastu reedet murti Koerus sisse ühte kõrvalhoonesse ja varastati akudrell, ketaslõikur, löökdrell, traatkeevitus, elektroodkeevitus ja teisi tööriistu. Albu vallas Neitla külas murti reedel sisse ühte suvemajja ja viidi ära nurklihvija, elektridrell ja bensiinimootoriga trimmer.

Üks Oisu vallas Väljaotsa külas elav naine teatas politseile, et ööl vastu laupäeva olid tal külas kolm noormeest, kes varastasid avalikult 925 krooni sularaha, mobiiltelefoni Alcatel ja saja krooni väärtuses toiduaineid.

Ööl vastu laupäeva murti Albu vallas Albu külas sisse Männi kauplusesse ja viidi ära erinevaid alkohoolseid jooke, toiduaineid ja sigarette. Kassast võeti kaasa ka sada krooni sularaha.

Eile varahommikul murdsid vargad sisse Türi vallas Kihli karjääris motokrossistaadionil ühte telki, võtsid kaasa mobiiltelefonid Nokia 7250 ja Alcatel ning spordikoti koos riietega, samas lähedal seisnud autost viisid vargad ära 13 000 krooni sularaha. Varaste tekitatud kahju ulatub enam kui kolmekümne tuhande kroonini.

Ajavahemikul 10.-12. juuli murti Albu vallas Ageri külas sisse ühte maamajja ja varastati erinevaid tööriistu ning muruniiduk, kahjusumma on üle viie tuhande krooni.

Eile õhtul kella poole kümne paiku varastati Paide linnas Suuraia tänaval asuva Tootsi poe juurest üle kolme tuhande krooni maksnud jalgratas Scott.

Ööl vastu tänast kella poole kolme paiku teati sissemurdmisest Ambla alevikus Ambla poodi, kust vargad viisid alkoholi ning sigarette.

Politsei sai teateid ka kahest liiklusõnnetusest - eile päeval kell poole kaheteistkümne paiku toimus liiklusõnnetus Järva-Jaanis, kus sõiduautole Volkswagen Passat sõitis küljelt otsa jalgrattur, kes sai õnnetuse tagajärjel ka kergemaid vigastusi.

Laupäeval pärastlõunal kella poole nelja paiku teatati liiklusõnnetusest Pärnu Rakvere maanteel Roosna-Alliku vallas, kus Volkswagen Golf sõitis tagant otsa ees pidurdanud Fordile. Selles õnnetuses inimesed viga ei saanud.

Liikluspolitsei tabas nädalavahetusel kaheksa roolijoodikut, seitse juhiloata juhti ja üheksa kiirusületajat. Kinni peeti ka üks purjus jalgrattur, kainenema viis politsei nädalavahetusel kümme inimest ning alkoholipruukimise eest said protokolli ka kaks alaealist. Lisaks tabati liikluses seitse sõidukit, millel oli läbimata korraline tehniline ülevaatus.

Järvamaa Häirekeskuse päästekorraldaja andmetel tulekahjusid nädalavahetusel maakonnas ei registreeritud. Paide päästetöötajad käisid laupäeva õhtul Roosna-Allikul vana katlamaja juures õlireostust likvideerimas.