Kuma uudiste ajaveeb

23.7.03

Hommikune vaade

Türi linnapea Kaia Iva kohtub täna Eesti Ringhäälingumuuseumi juhataja Juhan Sihvriga Türi Muuseumi ja Eesti Ringhäälingumuuseumi edasise töökorralduse asjus. Kuna eilsel linnavalitsuse istungil otsustati sõlmida kultuurimaja direktori tööleping Ülle Välimäega, jääb Türi Muuseum juhatajata. Kuna samas majas töötab Ringhäälingumuuseum, arutab linnapea Sihvriga edasise töökorralduse võimalusi – kaalutakse võimalust viia muuseumid ühise juhtimise alla. Ülle Välimäe on linnapea hinnangul juhtinud muuseumi tulemuslikult ning linna soov on, et muuseum omaks jätkuvalt külastajate jaoks olulist kohta Türi linna elus. Praegu Türi muuseumi juhatajana töötav Välimäe asub kultuurimaja direktori ametisse 15. septembril.

Tänasest on Paides, Järvamaa Muuseumi fuajees eksponeeritud Tiiu Saaristi fotonäitus “Killukesi loodusest”. Saarist loodab, et välja pandud kaadrid aitavad nii mõnelgi muuseumikülastajal leida omaenda teed looduse salapärade juurde.

Koeru vallavolikogu arutab täna erakorralisel istungil kas osta õpetajale korter. Vallavanem Jaago Kuriksi sõnul vabu kortereid Koerus praktiliselt ei ole ja nüüd üks korter vabaneb ning omanik tahab korteri eest 30 000 krooni. Seepärast erakorraliselt selle ühe otsuse pärast vallavalitsuse ettepanekul kokku tullaksegi, et korter uuele õpetajale ära osta ametpinnana.

Politsei teatab kahest liiklusõnnetusest eile õhtul kell pool kümme tagurdas sõiduauto Opel Astra Türil Paide tänaval otsa sõiduautole Ford Sierra. Inimesed viga ei saanud, autod said tehnilisi vigastusi.

Tund hiljem, kell pool 11 oli õnnetus Tallinna – Tartu maantee 71. kilomeetril, Ussisoo ja Anna vahel. Seal hüppas sõiduautole Ford Mondeo ette kits. Inimesed viga ei saanud, auto sai tehnilisi vigastusi, kits hukkus.

Politsei annab teada, et ööl vastu esmaspäeva on sees käidud Tarbjal asuvas soomlasele kuuluvas suvemajas. Kadunud on mitut sorti majavara ja alkoholi. Kahju kokku 6000 krooni.

Mustla külas on kahes majas sees käidud – ühest kadunud kaks mootorsaagi (Husqvarna ja Solo), kahju 4000 krooni. Mustlas teisest majast kadunud kodutehnikat ja majavara 11 000.

4 kainenema (2 Türilt, 2 Paidest) ja 1 roolijoodik.

Hommikul ja päeval pilvisus tiheneb. Sajab hoovihma, on äikest. Tuul pöördub läänerannikul kagust edelasse ja puhub 3-8 m/s, äikese ajal on tugevamaid tuulepuhanguid. Sooja on 23-30 kraadi, õhtupoolikul temperatuur veidi langeb.