Kuma uudiste ajaveeb

11.7.03

Hommikune ülevaade

Täna algab kirikukontserdiga rahvusvaheline shantymuusika festival Paide Shanty 2003, kus esinevad kollektiivid Austraaliast, USA-st, Inglismaalt, Saksamaalt, Ungarist, Valgevenest ja Eestist. Shanty peakorraldaja Jaan Arvola sõnul on juba neljandat korda toimuva Paide Shanty põnevamaid esinejad seekord Saksamaalt tulev 50 liikmeline Shanty koor, Snake Gully Austraaliast ja USA-st pärit Audrey Cimino koos Eric Byrd Trioga. Festivali juhatab sisse täna õhtul kell 7 toimuv kontsert Paide kirikus ning homme on festivali pealava üles seatud Paide Tehisjärve äärde, kus kell 15 alustab päeva Paide Puhkpilliorkester.

Türi segarahvatantsurühm Kaktus ja kapell Trillallaa sõidavad täna hommikul Sardiiniasse Euroopa suurimale folkloorifestivalile Europeade. Tantsurühma juhi Vaike Tormila ütles Türi Uudislehele, et Türilt sõidab festivalile 18 tantsijat ja 6 muusikut kapellist Trillallaa. Türilased sõidavad ühes bussis Sangaste segarahvatantsurühma ja Torma naisrühma ning pillimeestega. Eestist sõidab viiepäevasele Euroopa rahvaste folkloori suurpeole kuus bussitäit taidlejaid.

Täna algusega kell 16 on Paide Kultuurikeskuse kohvikus Järva Diabeetikute Seltsi ja Järva Reumaseltsi vestlusring. Tutvustatakse teise poolaasta tööplaani, kohtuvad seltside endised ja praegused liikmed. Oodatakse ka uusi liikmeid – inimesi, kes tunnevad huvi tervise ja hea seltskonna vastu.

Homme Smart Streetballil osalevad noored Leedu korvpallurid Panevezisest mängivad täna õhtul kell kuus Paide linnavõimlas korvpalliklubi 7 poistega. Leedukate teine sõpruskohtumine Paide klubi noortega on pühapäeval kell 10.

Politsei teatab, et täna öösel on sees käidud Ahulas asuvas kaupluses Koit. Kurikaelad tungisid poodi akna kaudu. Kadunud on toiduaineid ja muud kaupa, kahju täpne suurus selgitamisel.

Politsei pidas möödunud ööpäeval Järvamaal kinni ühe kiiruseületaja, protokoll koostati ühele teisi liiklejaid seganud purjus jalgratturile ning Paidest toimetati üks inimene kainenema.

Päästeteenistusel oli öö Järvamaal rahulik.

Ennelõunal on taevas pilves ja võib sadada vihma. Pärastlõunal hakkab Lääne-Eestis taevas selginema ja sajuvõimalus väheneb. Puhub läänekaarte tuul 3-8 m/s, looderannikul kuni 12 m/s. Sooja on 16-20 kraadi.