Kuma uudiste ajaveeb

17.7.03

Hommik

Täna kogunevad Jäneda mõisa Eestimaa rahvatantsujuhid. Nelja päeva jooksul õpitakse järgmisel aastal toimuva üldtantsupeo tantse ja tutvutakse treeningsüsteemidega. Külas on ka Läti tantsuõpetajad. Kursus on mõeldud kõigile tantsujuhtidele ja tantsupedagoogidele. Traditsiooniline suvekursus on sedapuhku juubelihõnguline – 50 aastat tagasi lõpetas rahvatantsujuhtide kooli esimene lend. Laupäeval on Musta Täku tallis kõigile õpetajatele ja rahvatantsukooli lõpetajatele mõeldud simman, külakosti pakub rahvakunstiselts Leigarid. Rahvatantsujuhtide igasuvine kokkusaamine on Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse ning Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi ühine ettevõtmine. Ettevõtmist toetab Kultuurkapital.

Paide vallavalitsus valib kolme uue vallamaja asukoha vahel. Järva Teataja kirjutab, et valikutena on sõelale jäänud ruumid Mäos KEKi peahoones, Paides Tööstuse tänava lõpus Järva Tarbijate Ühistule kuuluvas endises tollihoones ja Paide kesklinnas K-Keskuses. Paide vallamaja kolitakse Veski tänavalt sügiseks mujale, et vältida kulutusi vana maja remontimisele ja paigutada kokkuhoitud raha teistesse valla ettevõtmistesse.

Norra küla talumees on tagasi saanud temalt kuu tagasi varastatud traktori. Järva Teataja kirjutas juuli alguses, et Heini Breemet jäi traktorist ilma, kui petturid selle minema viisid. Praeguseks on politsei traktori leidnud ja mehele tagasi viinud. Breemetit petnud kelm oli põllutöömasina müünud 3000 krooni eest Tartusse.

Eesti Päevaleht kirjutab, et president Arnold Rüütli väikesaarte tuurist innustust saanud peaminister Juhan Parts võtab augustis ette Eesti linnade tuuri. Valitsuse pressiesindaja sõnul on peaministril eesmärk külastada võimalikult palju väikelinnu ja kohtuda võimalikult paljude elanikega. Esialgu on teada, et Parts käib Euroopa Liidust rääkimas Sillamäel, Narva-Jõesuus, Narvas ja Suure-Jaanis. Täpne tuuri kava selgub järgmise nädala jooksul.

Politsei annab teada, et Paide vallas Mustla külas on selle nädala alguses akna kaudu sees käidud maamajas ja sealt on kadunud neli kella, hõbedast lauanõusid ja muud majavara. Kadunud on ka oravatopis. Kahju 3200 krooni.

Roosna- Alliku alevis on kaupluses Pääsuke üritas üks mees maksta võltsitud 500-kroonisega. See oli eile kella seitsme ajal õhtul. Tegemist oli lihtsa võltsinguga. Purjus mees on praegu arestimajas.

Patrullid on kinni pidanud 2 purjus autojuhti, 1 purjus jalgrattur, 1 juhiloata juht, 11 kiiruseületajat, 2 ülevaatuseta, 2 tänavajoodikut toimetati Paidest kainenema.

Maanteeamet teatab, et tänasest pühapäevani suletakse remondi tõttu liiklus Järva maakonnas Lehtse alevikus asuval raudteeülesõidukohal. Ümbersõit korraldatakse Tapa ja Jäneda ülesõitude kaudu.

Täna tuleb ilus ilm, sooja kuni 32 kraadi.