Kuma uudiste ajaveeb

31.7.03

Hommik

Täna õhtul jõuab Paidesse ja Türi- Allikule Baikali Amatsoonide Lada Tähesõit. Vene naisteühenduse sõit Baikal – Atlantika – Baltika 2003 toob nad täna ja homme Eestisse. Täna käiakse Narvas ja Tallinnas, õhtul tullakse ka Paidesse, kus kella poole seitsme paiku tervitab retkelisi keskväljakul linnapea Tõnis Kõiv. Õhtul proovivad daamid sõiduoskusi Türi- Allikul Veskisilla kardirajal. Naisteühendus Baikalskie Amazonki ühendab Kaug- Idas Ulan-Udes, Irkutskis ja mujal Baikali ääres elavaid ettevõtlikke naisi. Eestisse tuleb neist 20, reisiseltskonnas on ka üks ameeriklane. Nagu selgitas Lada Eesti AS-i peadirektor Tiido Jakobson, läbivad daamid sedapuhku kokku üle 20 000 kilomeetri, sõidetakse Venemaal, Balti riikides, Ukrainas ja Valgevenes.

Koigi vallavalitsus otsib uut abivallavanemat, kelle ülesanne on arendus- ja majandustegevuse koordineerimine. Koigi volikogu valis senise abivallavanema Margus Läätse eelmisel nädalal vallavanemaks. Senine vallavanem Jüri Randmäe lahkus ametist juuli alguses. Abivallavanemakandidaatide avaldusi oodatakse 22. augustini.

Türi Uudisleht kirjutab, et osaühing Türi Belar paneb tööle tehase, mis hakkab tootma uudseid autorehvide titaan-karbiidist tasanaaste, mis pikendavad talverehvide tööga, vähendavad teede kulumist ja saastet. Osaühingu tegevdirektor Veigo Kaareti ütluse kohaselt alustatakse naastude tootmist hiljemalt järgmise aasta keskpaiku. 17 miljoni krooni suurune investeering loob Türile 10 uut töökohta.


Türilt on taas kadunud kolm maastikuratast. Politsei annab teada, et eile päeval on Türil Kohtu tänavalt varastatud lukustatatud punast värvi maastikuratas. Kahju 5000 krooni. Eile õhtul avastati ka teine vargus - Türil Koidula tänava kõrvalhoonest varastatud kaks maastikuratast, üks tumepunanne ja teine sinikollane. Kahju 7000 krooni.

Politsei toimetas kainenema 2 inimest, ühe Paidest ja ühe Türilt.

Häirekeskus sai täna hommikul teate põhengust Väinjärve ääres, seal oli süttinud väike puukuur. Tule kustutas Koeru päästekomando.

Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib sadada hoovihma ja olla äikest. Puhub valdavalt idatuul 2-7 m/s, äikese ajal on tuul puhanguline. Sooja on 27-31 kraadi.