Kuma uudiste ajaveeb

16.7.03

Hommik Kuma Raadios 16.07.2003

Läänemaa keskkonnateenistus trahvis 7800 krooniga Järva- ja Viljandimaal riigikokku valitud Res Publica liiget Jaanus Rahumäge, kuna mees oli ehitanud oma maja mere äärde ehituskeelutsooni, kirjutab Eesti Päevaleht. Keskkonnateenistuse ettekirjutuse kohaselt tuleb keelutsooni ehitatud maja likvideerida ja selleks on Rahumäel aega kuni järgmise aasta 1. jaanuarini. Kui selleks ajaks maja kadunud pole ootab ebaseaduslikku ehitist sundlikvideerimine. Rahumägi ehitas maja Haapsalu lähedale Topu suvituspiirkonda umbes 80 meetri kaugusele merest.

Türi linnapea Kaia Iva kohtub täna hommikul Harju Teedevalitsuse juhataja asetäitja Aivo Salumiga, et arutada Türi kesklinna planeerimist ja projekti üksikasju. Linnavolikogu kehtestas kesklinna detailplaneeringu, mille kohaselt peaks järgnevatel aastatel kujunema Türi kesklinnast linlik ja kaunis linnasüda, sel aastal alustatakse töödega kesklinna pargis. Samal ajal on eesmärk maandada ka neid riske, mis tulenevad sellest, et linna läbivad suure liiklustihedusega riigimaanteed. Kesklinna planeeringu juures on mõeldud nii liiklusohutusele kui ka parkimisprobleemidele. Tänasel kohtumisel loodab linnavalitsus saada riigi esindajalt vastuseid, millise kava järgi jõuda riigimaanteede rekonstrueerimiseni.

Veski-Sillal kogunevad täna ühiskoosolekule Järvamaa Ettevõtluskeskuse ja Järvamaa Arenduskeskuse nõukogud, et vaadata üle kahe keskuse liitumisleping ja see heaks kiita. Kahe keskuse liitmisel jääb Järvamaale alles üks Sihtasutus Järvamaa Arenduskeskus, mis hakkab muuhulgas osutama ka samasid teenuseid, mida seni osutas Ettevõtluskeskus. Pärast nõukogude liitmislepingu heakskiitvat otsust saadetakse liitumisleping vabariigi valitsusele, kellelt oodatakse samuti positiivset otsust.

Tsiviiltäitetalitus jätkab täna Järvamaa kohtutäiturite juures korralise teenistusjärelvalvega. Teenistusjärelevalve viiakse läbi iga kohtutäituri juures üks kord aastas, ühte kahest Järvamaal tegutsevast kohtutäiturist kontrolliti eile ning täna vaadatakse üle teise täituri tegevus - büroo sildist kuni toimikute menetlemise ja ametialase arveldusarve käibeni.

Õhtul kell kaheksa algab Türi lauluväljakul vabaõhuetendus "Ei või olla 2" ehk 15 aastat varem. Tegu on suvelavastuse "Ei või olla" teise osaga, mille on lavastanud Andrus Vaarik. Etenduse peategelased on samad, mis esimeses osas, kuid 15 aastat nooremad. Mitmenaisepidajat John Smithi jälitab seekord nii kollane ajakirjandus kui ka Londoni politsei.


Politsei teatab, et ajavahemikul 1.-15. juuli murti Mustla külas sisse ühte talumajja ja varastati kaks seinakella, köögiriistade komplekt ja toiduaineid.

Ööl vastu eilset viisid vargad Koeru vallas Laaneotsa külas ühe elumaja garaa˛ist 21käigulise jalgratta ja bensiinimootoriga muruniiduki. Türi-Allikul varastati jalgratas ühe maja trepikojast ja ööl vastu eilset murti sisse ka Koeru vallas Ervita külas ühte kõrvalhoonesse, kust vargad võtsid kaasa 21käigulise jalgratta, 30 meetrit aiakastmisvoolikut ja kolm saunalina.

Politsei sai eile õhtul kella üheksa paiku teate ka ühest liiklusõnnetusest, mis toimus Tallinna-Tartu maanteel Põhjaka metsavahel, kus sõiduauto Opel Astra kaotas juhitavuse ja sõitis teelt välja. Õnnetuse tagajärjel sai väiksemaid vigastusi Opelis olnud kaassõitja.

Liikluspolitsei tabas kolm kiirusületajat, neli turvavööta sõitjat ning kaks avalikus kohas purjutanud meest viidi kainenema.

Järvamaa Häirekeskus möödunud ööl tulekahjudest teateid ei saanud.


ILM

Päeval on päikesepaisteline ilm. Puhub kirdetuul 2-7 m/s. Sooja on 26-31, rannikualadel kohati 23-25 kraadi.