Kuma uudiste ajaveeb

18.7.03

18. juuli hommik Kuma Raadios

Viljandist algab täna nelja maakonda läbiv Edelaraudtee Relsiralli 2003. Homme ja pühapäeval sõidetakse dresiinidel Viljandist läbi Türi ja Rapla Tallinnasse. Pea igas jaamas tehakse vahepeatus, kus võistkondadel tuleb täita erinevaid meelelahutuslikke ja raudteega seotud ülesandeid. Kokku osaleb relsirallil 11 võistkonda, kelle hulgas on lisaks Eesti mitmetele raudteefirmadele esindused veel Soomest, Saksamaalt ja Lätist.

Tallinna Tehnikaülikooli tudengid alustavad täna kolmepäevast rattamatka, mille käigus tutvutakse Kohila, Rapla, Järvakandi, Paide ja Türi vaatamisväärsustega. Kokku osaleb matkal ligikaudu 80 inimest.
Tudengid stardivad hommikul Tallinnas ülikooli hoone eest, seejärel sõidetakse rongiga Kohilasse, külastatakse sealset paberivabrikut ja kohtutakse Rapla maavanemaga. Külastatakse ka Rapla linna ning esimese päeva lõpetab telklaager Kehtna lähistel. Homme tutvuvad tudengid Järvakandi Klaasivabrikuga ja seejärel suundutakse Järvamaale. Tudengid külastavad Sargvere küla, Paide linna ja valda, kohtuvad vallavanem Piret Sapiga ning matka lõpetab Türi linnamuuseumi ja Eesti Ringhäälingu külastus.

Paide vallavalitsuses lõpeb täna konkurss valla administratiivkeskusele ruumide leidmiseks Paide vallas või Paide linnas. Tänase seisuga on vallavalitsusel valida kolme võimaluse vahel - Paide linnas K-Keskus ja Tollipunkti endine hoone ning üks büroohoone Mäos. Tänase tööpäeva lõpuni saab vallavalitsusele teha veel pakkumisi, rendiruumide kasuliku pinna suurus peab olema vähemalt 150 m2. Pakkumised tuleb esitada kinnises ümbrikus märksõnaga “Konkurss” Paide Vallavalitsuse aadressil Veski 12 Paide.

Viljandi järves suplemine on viimase nädala jooksul paljudele lastele lõppenud punetava naha ja sügeleva lööbega, milles on kohalike arstide hinnangul süüdi soojas ning madalas järvevees elavnenud mikroobid. Arstid soovitavad Viljandi järve madalas rannavees suplejatel maale naastes märjad ujumisriided kiiresti kuivade vastu vahetada ja esimesel võimalusel dushi all käia, et välistada ebameeldiva lööbe tekkimist. Endale järvest nahalööbe saanud laste arvu pole Viljandi arstid kokku arvutanud, kuid probleemiga on viimasel ajal kokku puutunud suur osa Viljandi perearstidest. Lööve ründab eelkõige lapsi, sest nende nahk on õrnem ja õhem. Kaitsetud pole ka õrna nahaga täiskasvanud.

Politsei sai eile teate vargusest Paide vallas Korba külas, kus ühest ehitusjärgus olevalt palksaunalt varastati kolm akent ja uks koos lengidega. Varaste tekitatud kahju suurus on summa on ligikaudu 15 000 krooni.
Koigi vallas Prandi külas viisid vargad ühe põllumehe karjamaalt ligikaudu 10 000 krooni maksnud alumiiniumtsisterni koos käruga.

Politsei tabas möödunud ööpäeval Järvamaal kaheksa kiirusületajat ja ühe ülevaatuseta sõiduki. Paides võeti kinni tänaval purjutanud noormees, kellel politsei mõõtis ligi kahepromillise joobe. Alaealisele koostati protokoll ning ta anti emale üle.

Järvamaa Häirekeskuse teatel möödus öö ja eilne päev tuletõrjujatel rahulikult ja õnnetustest teateid ei saadud.

Maanteeinfoteatel alustatakse täna pindamistöid Järva-Jaani - Pikevere - Ebavere maantee esimesel kilomeetrisel lõigul. Töötsoonis kehtib kiiruspiirang 30 km/h.

Päeval on päikesepaisteline ja kuiv ilm. Puhuvad ida- ja kirdetuul 2-7 m/s. Sooja 24-30 kraadi.