Kuma uudiste ajaveeb

30.6.03

Türi linna heakorrakonkursikomisjon valis kaunimad krundid

Türi linna heakorrakonkursikomisjon tegi reedel linnas ringkäigu, et valida kaunimad majad, mille omanikele üle anda märgid "Tänuks ilu ja korra eest!"

Linna kauni kodu märgi saab aadressil Lõuna tänav 3 perekond Kuusiku krunt, mis esitatakse autasustamiseks ka üleriigilisele konkursile. Samuti saavad linnalt tänumärgi perekond Rohtvee Lembitu tänaval, perekond Tõrvik Kalda tänaval ja perekond Ainvere Väike-Pärnu tänaval.

Komisjoni liikme ja linna keskkonnaspetsialisti Aarne Pindmaa sõnul tuleb kauneid krunte ja maju iga aastaga palju juurde ning valiku tegemine läheb üha raskemaks. Tänavuse valiku tegemisel lähtuti ka maakondlikust konkursist ja peaministrilt mastivimpli saanute nimekirjast.

Pindmaa tunnistas, et linnas on veel krunte ja maju, mis vajavad korrastamist. Ühe peamise põhjusena nimetas Pindmaa asjaolu, et kruntide omanikud elavad väljaspool Türi linna ning omandi eest hoolitsemiseks ei jätku aega. Keskkonnaspetsialisti kinnitusel peetakse kruntide omanikega läbirääkimisi ning loodetavasti saavad ka viimased räämas krundid korda tehtud.

Kaunimate kruntide omanike autasustamine toimub kolmapäeval linna 77. aastapäeva tähistamisel.