Kuma uudiste ajaveeb

20.6.03

Tallinna-Tartu maantee uus Mäo ümbersõit hakkab plaanikohaselt kulgema Mäo tööstuskeskuse tagant ja muudab pealinnast Tartusse jõudmise paarkümmend minuti kiiremaks

Mäo ümbersõit on strateegiliselt oluline nii vallale kui ka kogu Eestile, rääkis Paide vallavanem Piret Sapp Eesti Päevalehele. Praegune Mäo liiklussõlm on vallavanema sõnul väga ohtlik ja ei rahulda väga suure tihedusega liiklust. Paljud asjad on jäetud lahendamata sellepärast, et oodatakse uue tee ehitust. Ka tee ületamine Mäo bussipeatuse juures on keeruline ja ohtlik.

Uus tee pöördub Tallinnast Tartu suunas sõites enne Rakvere teeristi vasakule ja möödub Mäost, et ühineda maanteega uuesti pärast Vodja jõge. Uus tee tuleb vanast ligi poole kilomeetri võrra lühem ja lubatud suurim kiirus on 70 ja 50 asemel 110 kilomeetrit tunnis. Rakvere ja Pärnu poole pööramiseks ehitatakse Mäo ümbersõidule ka kaks viadukti.

Maanteeameti andmetel sõidab Tallinna poolt Mäo suunas iga päev üle kaheksa tuhande auto. Ümbersõidu projekteerimine peaks kestma 2005. aastani ning ehitusega loodab maanteeamet alustada aastal 2007. Kogu projekti maksumus on ligikaudu sada miljonit krooni.