Kuma uudiste ajaveeb

18.6.03

Rahandusministeerium ei näe õiguslikku alust Türi linnaga võlgade tasaarveldamiseks ning teeb ettepaneku maksegraafiku koostamiseks

Rahandusministeeriumi asekantsler Raivo Sulg saatis Türi linnapeale Kaia Ivale kirja, milles teatab, et rahandusministeeriumil pole seaduslikku alust masuudivõla kustutamiseks ja ministeerium teeb ettepaneku kõigi osapoolte huvisid arvestava ja võimalikult paindliku maksegraafiku koostamiseks.

Ministeeriumi avalike suhete juht Indrek Raudjalg selgitas Kuma uudistele, et erinevad ametnikud on olnud masuudilaenu osas Türi linnaga kontaktis juba alates 1998. aastast. Kokkulepet pole siiani saavutatud ja see on ka põhjus, miks ministeerium pöördus sel kevadel vaidlusele lahenduse leidmiseks kohtusse.

Linnapea Kaia Iva selgitusel nõuab ministeerium kümne aasta taguse nn masuudilaenu tasumist. Koos kuuesaja tuhande kroonise põhiosa ja intressidega ulatub võlasumma pea pooleteist miljoni kroonini.

Samas on Riik jätnud Türi linnale tasumata samuti ligikaudu kuussada tuhat krooni ning linnavalitsuse ettepanekul võiks teha tasaarvelduse ja seeläbi probleemi lahendada.