Kuma uudiste ajaveeb

16.6.03

Järvamaa kuulub maakondade arvestuses kõige madalama pankrotiohuga piirkonda

Eestis Krediidiinfo andmetel jääb Eestis ettevõtete pankrotte järjest vähemaks. Võrreldes Euroopaga, kus eelmisel aastal kasvas pankrottide koguarv 22 protsenti, jääb Eestis vastav näitaja aasta aastalt väiksemaks.

Kui ülemöödunud aastal kuulutati Eestis välja 257-e ettevõtte pankrot, siis mullu lõpetas maksejõuetuse tõttu oma tegevuse 242 firmat, selgub Krediidiinfo uuringust.

Maakondadest kuulutatakse kõige enam pankrotte välja Raplamaal, kus 1630-st ettevõttest on alates 1997. aastast tegevuse lõpetanud 71 firmat ehk 4,36 protsenti. Arvuliselt on kõige enam pankrotte välja kuulutatud aga Harjumaal.

Krediidiinfo esindaja Alar Jägeri sõnul on Järvamaal 1739-st ettevõttest alates 1997. aastast pankrotistunud 29 firmat ehk 1,67% ning Järvamaa kuulub madalama pankrotiohuga piirkonda. Madalaima pankrotistumise määraga on veel Lääne ja Saare maakonnad vastavalt 1,06 ja 1,63 protsenti.

Tegevusalade lõikes on kõige pankrotiohtlikum tegevusala elektrienergia, gaasi- ja veevarustus. Sellele järgnevad ehitus ning töötlev tööstus. Võrreldes ülemöödunud aastaga kasvas pankrottide arv enim hotellide ja restoranide tegevusalas. Kõige ohutumad tegevusalad on tervishoid ja sotsiaalhooldus, haridus ning avalik haldus ja riigikaitse.