Kuma uudiste ajaveeb

16.6.03

Järva politsei juhtimine hakkab alates järgmisest aastast toimuma Jõhvist

Politseipeadirektor Robert Antropov määras esmaspäeval meeskonna, kes hakkab juhtima politseiprefektuuride ühendamist, peadirektori otsusega hakkab Järva politsei juhtimine toimuma Jõhvist. Antropov määras oma nõunikeks Kalle Laaneti, Raivo Küüdi, Kalev Prillopi ja Aivar Otsalti, kes hakkavad oseselt tegelema nelja piirkondliku prefektuuri loomisega.

Tallinna praeguse prefekti Kalle Laaneti ülesanne on luua järgmise aasta alguseks Pärnus asuma hakkav Lääne-Eesti prefektuur, mis ühendaks senised Rapla, Pärnu, Saare, Hiiu ja Lääne prefektuuri.

Eesti politsei esindaja Peterburis Kalev Prillopi ülesanne on panna alus Jõhvis paiknema hakkavale Ida-Eesti prefektuurile, mille alla koonduvad senised Narva, Ida-Viru, Lääne-Viru ja Järva prefektuurid.

Tartu prefekt Aivar Otsalt peab hakkama ette valmistama Tartus asuvat Lõuna-Eesti prefektuuri loomist, mis hõlmab senised Valga, Võru, Põlva, Jõgeva, Viljandi ja Tartu prefektuurid.

Tallinna aseprefekti Raivo Küüdi ülesanne on panna alus Põhja-Eesti prefektuurile, mis koondab praegused Tallinna ja Harju prefektuurid.

Antropovi sõnul peavad neli prefektuuri senise 17 asemel tööle hakkama alates järgmise aasta 1. jaanuarist, kirjutab BNS. Prefektuuride liitmisega soovib politseiamet optimeerida juhtimist, muuta juhtimist läbipaistvamaks ning viia politsei tavainimesele lähemale. Uue politseijuhi kinnitusel väheneb lähiajal oluliselt ka politseiameti kaadrikoosseis, kuna paljud senised politseiameti töötajad suunatakse tööle prefektuuride juurde. Samas kinnitas politsei peadirektor, et kedagi ei vallandata ega koondata.