Kuma uudiste ajaveeb

19.6.03

Järva- Jaani vallavanemaks valiti Rein Köster

Järva- Jaani vallavanemaks valiti Roosna- Alliku volikogu esimees Rein Köster. Volikogus sai ta täna 8 toetushäält teise kandidaadi Ülo Saluääre 5 kõrval.

Rein Köster on omavalitsustes töötanud 16 aastat, läinud aasta sügiseni oli ta Roosna- Alliku vallavanem, oktoobrist jätkas mees volikogu esimehe kohal.

Köster ise ütles Kuma uudistele, et ta peab vallavanemaks valimise tõttu volikogu juhtimisest loobuma. Esiteks ei jätku tal kahe valla jaoks aega, teiseks on oht, et kahe valla huvid põrkuvad.

Järva- Jaani volikogu esimees Toomas Põldma ütles raadiole, et kuna senine vallavanem Olev Peetris lahkus suhteliselt ootamatult, siis tuli leida inimene, kes oleks võimeline lühikese sisseelamisajaga valla juhimise üle võtma.

Olev Peetris lõpetab töö Järva- Jaani vallavanemana 30. juunil, uus vallavanem Rein Köster on ametis 1. juulist.

Köster pidas uude ametisse asumisel kõige tähtsamaks valla maine parandamist. Samuti koostöö parandamist volikogu ja vallavalitsuse vahel.

Kösteri sõnul on halb märk see, et Järva- Jaanis on vallavanemad pidevalt vahetunud, nii on viimase paari aasta jooksul vallavanema kohalt läbi käinud Raul Eenpuu, Kalle Põld ja Olev Peetris. Köster loodab poliitilist võitlust vaigistada ja rahulikult valla elu ja tööd edendada.

Järva-Jaani volikogus kuulub 13-st kohast 6 Res Publica nimekirjas kandideerinud inimestele, neli kohta on Rahvaliidul ja kolm Keskerakonnal. Võimukoalitsiooni moodustavad Rahvaliit ja Keskerakond, kokku 7 saadikuga. Uus vallavanem Rein Köster kuulub Keskerakonda.