Kuma uudiste ajaveeb

25.6.03

Hommikune ülevaatus

Järva maavanema kohusetäitja Tähve Milt osaleb täna Jõgevamaal toimuval maavanemate nõupidamisel. Maavanemad kohtuvad siseminister Margus Leivoga ja Politseiameti peadirektori Robert Antropoviga. Siseministril ja politseil pole maavanemate toetust kavale muuta 17 prefektuuri neljaks politseipiirkonnaks keskustega Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Jõhvis. Maavanemad lugesid prefektuuride kärpimise kava alles ajalehtedest ja nii kogunetakse täna ühise laua taha reformi arutama.

Paide linnapea Tõnis Kõiv tunnustab täna vastuvõtul linna parimaid koolilõpetajaid. Linna tunnusmedali saab Ühisgümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud Kristel Evard. Linna tänukirjad saavad hõbemedaliga ühisgümnaasiumi lõpetanud Kaja Kannike, Markus Läll, Meelis Tapo, Andres Rohtma ja Eva Veeber. Paides lõpetas tänavu gümnaasiumi või keskkooli üle 130-ne noore.

Jaanipäeva eel Leedus Siauliais toimunud Läänemere noortemängude vabamaadluse turniiril võitsid Eesti noored kaks medalit. Kehakaalus kuni 58 kg saavutas teise koha Raido Jalas Türilt ning kehakaalus kuni 85 kg võitis pronksmedali Koeru noormees Lauri Bobrovski. Nagu teatab maadlustreener Mati Sadam, kuulusid kaheksalikmelisesse võistkonda Järvamaalt veel Sven Tropp Türilt ja Jaak Tammik Koerust. Noortemängudel selgitati võitjad 17 erineval spordialal ning oma koonvõistkondadega olid esindatud 10 riiki.

Täna algavad Venemaal Sankt-Peterburgis Euroopa Meistrivõistlused tuletõrjespordis. Eesti võistkonda on valitud ka 2 järvamaa tuletõrjesportlast. Margo Tammepõld Paide vabatahtlikust Tuletõrje Seltsist ja Sirgo Voore Aravete Tulehoidjast. Võisteldakse Individuaalaladel 100 m takistusriba läbimine, konksredeliga ronimine õppetorni ja meeskonna aladel hargnemine mootorpumbaga ning 4x100m takistusriba läbimine.

Eile kell kolm pärastlõunal oli õnnetus Piibe maantee 82. kilomeetril, kus sõiduauto Ford Scorpio, mida juhtis 75- aastane Olev sõitis peateele ette Opel Corsale, mille roolis oli 19- aastane Lauri. Haiglasse toimetati Fordi juht ja kaasreisijad 73 –aastane Juta, 76 –aastane Helgi ning Opelis viibinud kaasreisijad 76-aastae Karmen ja 52-aastane Anne.

Laupäeva õhtul kella 10 paiku sõitis Türi vallas Veski - Silla motelli juures mopeed jalgratturite teel otsa jalakäijale, kes toiemtati haiglasse. Õnnetuse põhjustanud mopeedijuht lahkus sündmuspaigalt.

Laupäeva keskpäeva paiku oli õnnetus ka Rakvere - Pärnu - Sõmeru tee 121. kilomeetril, kus Opel Omega ei laskund läbi vasakule pööranud Saabi. Kokkupõrke tagajärjel inimesed viga ei saanud. Kõikide loetletud õnnetuste puhul on autode roolis istunud inimesed kained.

Politsei teatab veel, et läinud nädala reedel on sees käidud
Türil Wiedemanni 13 asuvas Järvamaa Keskkonnateenistuses. Lõhuti hoone ukseklaasid, mis kadunud, uurib politsei.

Pühapäeval tuli ka teade Aravete Spordi- ja Tervisekeskusest. Sees oli käidud vastavatud kardiraja stardimajas. Sissemurdmisega tekitatud kahju suurus on selgitamisel.

Esmapäeval sai politsei teate, et sees on käidud Türil Lokuta lasteaia kõrvalhoones. Kadunud kolm muruniitjat ja bensiini.

Jaanipäeva liiklusstatistikast on teada, et politsei tabas nelja päevaga Järvamaal liiklused 11 purjus juhti ja 12 kiiruseületajaid.

Häirekeskuse kinnitusel möödusid nädalavahetus ja jaanipäev Järvamaal suuremate tuleõnnetusteta.

Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma, võib olla äikest. Puhub kirdetuul 3-8, saartel puhanguti kuni 14 m/s. Sooja on 14-19 kraadi.