Kuma uudiste ajaveeb

19.6.03

Hommikune ülevaade Järvamaalt

Järva- Jaani vallavolikogu valib täna uue vallavanema. Volikogu esimehe Toomas Põldma sõnul on praeguse seisuga olemas kaks kandidaati ametist lahkuva vallavanema Olev Peetristi kohale. Kaks kandidaati otsiti läbirääkimiste teel ja avalikku konkurssi ei korraldatud. Põldma sõnul võib loota, et istungil leiavad poliitilised jõud konsensuse ja vallavanem saab valitud.

Paide Linnavolikogu võtab täna väljasõiduistungil Simisalu puhkekeskuses vastu selle aasta esimese lisaeelarve. Paide linnaleht kirjutas, et põhiliselt saab see võimalikuks laenulepingute ümbervaatamisest. Laenude teenindamise kulud vähenevad sel aastal kokku 700 000 krooni võrra. Allesjäävat raha saab kasutada linnas turvalisuse suurendamiseks, traadita interneti leviala rajamiseks, haridusteenuse eest tasumiseks teistele omavalitsustele, sotsiaalkorterite võlgade katteks, lasteabikeskuse hoone kasutuskõlblikuna hoidmiseks ja reservfondi suurendamiseks.

AS Kuma avab täna Paide kesklinnas Järvamaa esimese digitaalfotolabori ja kaupluse Kuma Foto. Kaks ja pool miljonit krooni maknud labor võimaldab teha nii tavapäraseid kui digitaalfotosid. Uue labori eelis on fotode kõrge kvaliteet. Müügisalongis on eraldi ka kliendiarvuti, kus digitaalaparaatide omanikel on võimalus ise oma failid arvutisse salvestada. Kuma Fotos on avamispäeval filmi ilmutamine tasuta.

Täna algab Paide koolides lõpuaktuste aeg. Kell 15 antakse põhikooli tunnistus kätte 9.klassi lõpetajatele täiskasvanute keskkoolis ja kell 16 gümnaasiumis.Paides saab tänavu gümnaasiumi või keskkooli lõputunnistuse üle 130-ne noore, nende seas on 1 kuldmedaliga ja 5 hõbemedaliga lõpetajat

Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja maavanema ülesannetes Henn Sokk ja Paide vallavanem Piret Sapp võtavad täna osa Maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse juures toimuvast nõupidamisest, kus tuleb arutusele Mäo liiklussõlme ehitamise küsimus.

Täna toimub Järva ja Rapla maavalitsuse ühismatk Järvamaal Albu vallas, käiakse kohalike vaatamisväärsustega tutvumas, loomulikult jõutakse ka Vargamäele.

Liikluses eile kell 16.08 õnnetus Türi – Arkma tee 3. kilomeetril. Raudteeülesõidu eest peatunud Mitsubishile sõitis sõitis tagant sisse kaubik Chevrolet. Autod mõlkis, inimesed terved.

Õhtul kell 20.50 oli õnnetus Türil Suur - Puiestee 13 maja juures. Mazda 626 sõitis otsa tütarlapsele, kes sai kergelt viga.

Liikluses oli veel 3 kiiruseületajat, 2 ülevaatuseta masinat, 1 parkimiskorra rikkumine, kinni peeti 1 joobes juht, Paidest toimetati 2 inimest kainenema, ka peeti Paides kinni 4 joobes alaealist. Paide Säästumarketist tabati 1 pisivaras.

Päeval on vahelduvalt pilves ilm. Puhub lõunakaarte tuul 3-8 m/s. Sooja on 16-22 kraadi.