Kuma uudiste ajaveeb

21.5.03

Siseminister Margus Leivo tunnistab, et päästetöötajatel on madalad palgad ning tuletõrjujad väärivad rohkemat

Kolmapäeval Paides toimunud päästeteenistuste üle-eestilisel aastakonverentsil "Komando 2003" räägiti teiste teemade hulgas ka päästetöötajate igapäevamurdest ja motivatsiooni ning hea töötasu puudumisest.

Türi Päästekomando tuletõrjuja-päästja Rein Kattai rääkis Kuma uudistele, et enim muret valmistab tuletõrjujatele madal palgatase. "2400kroonine miinimumpalk pole mingi tasu selle töö eest ja eriti veel siis kui töö on riskantne ja meid ju riigil tegelikult vaja", tunnistas Kattai.

Paide Päästekomando meeskonnavanem Juri Tkatš selgitas, et meestel puudub motivatsioon, paljud annavad suurema palga kiusatuse ees alla ja lahkuvad päästeteenistusest. Meeskonnavanema hinnangul piisaks kui praegune päästetöötajate miinimumpalk kahekordistada ja tõsta sarnaselt politseile umbes viie tuhande kroonini. Samas nentis Tkatš, et hoolimata madalast palgast teevad tuletõrjujad oma tööd, püüavad seda hästi teha ning hingelt jääb pritsimees ikkagi pritsimeheks.

Päästetöötajate madalat palgataset tunnistas konverentsil Kuma raadiole ka siseminister Margus Leivo, kelle kinnitusel on palgaküsimust palju arutatud ja püütud lahendust leida. Ministri sõnul tuleb tuletõrjujatel palka tõsta ja selleks vajalik raha leida. Samas tunnistas Leivo, et päästeteenistuse tase ja päästetöötajate moraal on kõrged ning see on edasiviiv jõud.