Kuma uudiste ajaveeb

22.5.03

Paide vald plaanib vallamaja kolida Sargvere mõisa

Paide vald plaanib vallamaja kolida Sargvere mõisa. Praegu on vallal kaks lagunevat hoonet – praegune vallamaja Paides Veski tänaval ja Sargvere mõisahoone, mis kooli ärakolimisest saati pooltühjana seisab. Mõisas tegutseb raamatukogu koos internetipunktiga, samuti käib seal koos kultuuriselts. Kahekorruseline mõisahoone vajab aga pidevat korrashoidu ja kütmist.

Siiski on vallamaja kolimine Sargverre üks neljast valikust – abivallavanem Veljo Tammiku sõnul on võimalik hoonet ka samamoodi pooltühjana hoida, välja rentida või maha müüa. Selgelt mõistlikum on kolida vallamaja Sargverre, sest siis saab mõisahoone kasutust, vana vallamaja saaks maha müüa ja müügitulu mõisa katuse parandamiseks kasutada. Kui mõis müüa, siis läheks hoone vallarahva jaoks kaduma, rentnikku oleks ilmselt üsna raske leida.

Veljo Tammiku sõnul on umbes 150 000 krooni maksma minev kolimine kõige arukam just mõisa enda seisukohast. Volikogu võib vallamaja kolimise ja Veski tänava maja müügi otsustada juunikuu istungil.

Täna algusega kell 5 toimub vallamajas arutelu, kus Sargvere mõisa tuleviku kohta inimeste seisukohti päritakse.