Kuma uudiste ajaveeb

30.5.03

Paide, Türi ja Koeru järvede ääres avatakse pühapäeval rannahooaeg

Tuleval pühapäeval avavad Paide ja Türi linnad ning Koeru vald oma järvede ääres rannahooaja.

Paide linna suhtekorraldaja Eha Mooseli teatel alustab pühapäeval järve ääres tööd vetelpääste, kes on ametis iga päev kella 12-st kuni kella 20-ni. Jaanipäevaks valmib koostöös järveäärse puhkeala hooldaja Paide EG ja teiste ettevõtjatega lastele uus mänguväljak. Alustatud on ka uue vetelpääste hoone ehitamist, mis parandab päästetöötajate töötingimusi ja aitab paremini suplejaid ning rannas toimuvat jälgida. Tänavu on Paide rannas avatud ka vesijalgrataste laenutus.

Keskkonnaspetsialisti Arne Pindmaa selgitusel on Türi järve ääres ettevalmistused lõpule jõudmas, tervisekaitsele on kooskõlastuse saamiseks taotlus esitatud, veeproovid võetud ja tualetid korrastatud. Teha on jäänud veel liiva laiali lükkamine ning hoiatus ja teabemärkide paigaldamine. Pindmaa sõnul pannakse sel aastal madala veetaseme tõttu keelavad märgid purdelt ja tornist hüppamiseks. Türi tehisjärve rannavalve tagab sel aastal AS Falck Lõuna-Eesti ja heakorra eest hoolitseb AS Minuvara Lääne.

Koeru vallavanema Jaago Kuriksi kinnitusel on ka Väinjärve ääres korrastustööd lõpusirgel. Homme korraldatakse järve ääres veel ühed talgud, et korrastada supluspaik prahist ja veetaimedest ning parandada sillad. Väinjärve rannavalve organiseerivad kohalikud elanikud Spordiklubi eestvõttel ning vallavalitsuse toel.