Kuma uudiste ajaveeb

27.5.03

Noorkotkad üle Eesti tähistavad organisatsiooni 73. aastapäeva

Kaitseliidu eriorganisatsioon Noored Kotkad tähistab teisipäeval organisatsiooni 73. aastapäeva koondustega kõigis oma malevates üle Eesti. Pea 4700-a liikmega Eesti suurim noorteorganisatsioon peab oma aastapäeval koondusi, kus tunnustatakse parimaid noori ning arutatakse tulevikuplaane.

Noorte Kotkaste Järva Maleva juht Pille Veitmaa sõnul Järvamaal täna ühist koondust ei toimu ja aastapäeva tähistatakse rühmades. Veitmaa selgitusel täitub Noorkotkaste Järva Maleval sügisel kümnes tegevusaasta, mille suurem tähistamine toimub oktoobris. Noorte Kotkaste Järva Malevas on paarsada liiget kaheksas rühmas Paides, Türil, Sargveres, Koerus, Aravetel, Järva-Jaanis, Väätsal ja Roosna-Allikul.

Nagu rääkis Noorte Kotkaste peavanem leitnant Aivar Sarapik Kuma uudistele on organisatsioon ennast ümber orienteerumas tulevikuorganisatsiooniks. Eesmärk on vältida noorte kotkaste sattumist sõltuvusse mõnuainetest ning kasvatada noortest seaduskuulekad, perekesksed, terved, tugevad ja lojaalsed kodanikud.

Noored Kotkad loodi 27. mail 1930. aastal Kaitseliidu juures asuva isamaalise skautliku eriorganisatsioonina.