Kuma uudiste ajaveeb

28.5.03

Üle kolmesaja Järvamaa kooliõpilase istutas projekti "Hoia Metsa" raames 13 000 puuistikut

Kabala vallas Tagametsa Skaudilaagris toimub kolmapäeval noorte keskkonnaalase projekti "Hoia metsa" lõpetamine. Keskkonnapäeval ja lõputseremoonial osalevad Järvamaa üheteistkümne kooli 4.-5.klasside õpilased, neid juhendanud õpetajad, metsaomanikud ja keskkonnateenistuse spetsialistid.

Noortekeskuse juhi Eve Siilaku sõnul õpivad lapsed spetsialistide juhendamisel 12-s töörühmas, mille alateemad on jahindus, looduskaitse, inimene ja metsloom, mets, veekaitse, loodusajakirjandus,
ja mängud looduses. Skaudid tutvustavad oma tegevust metsas ja esmaabivõtteid õpetavad Eesti Punase Risti esindajad.

Projekti "Hoia Metsa" raames korraldati aprilli- ja maikuu jooksul koolides erinevaid teemakohaseid ettevõtmisi. Tarbjal kirjutasid lapsed luuletusi teemal "Metsa hääled", õpilased tegid väikesi uurimustöid lindude ja putukate elust, Kabalas ja Türi Gümnaasiumis vaatasid lapsed õppefilmi "Põlismets", tutvuti pisikeste metsaelanikega teatmeteoste abil ja mängiti keskkonnamänge. Paide Gümnaasiumis oli "Lemmiklooma päev", loeti luulet ja muinasjutte, lauldi loodusteemalisi laule, vesteldi teemal "Lülijalgsed eesti lastekirjanduses". Kodutööna valmis koolidel näitusematerjal teemal "Pisikesed metsaelanikud".

Projekti käigus istutasid 300 õpilast ühtekokku 13 000 taime enam kui viiehektarilisel metsaalal. Lisaks paigaldati 20 pesakasti.