Kuma uudiste ajaveeb

28.5.03

Lahemaa metsarüüstamise eest ähvardab Paide noormeest viieaastane vanglakaristus

Esialgu kahtlusalusena eeluurimise all olnud looduskaitse alal lagedaks raiutud metsa omaniku paidelase Margo Klementa asemel läheb kohtu alla hoopis 20aastane paidelane Keijo Kaun ja Klementa pääseb kriminaalsüüdistusest. Lahemaa rahvuspargis rohkem kui miljoni krooni eest metsa maha raiuda lasknud Margo Klementa ainsaks karistuseks jääb 4800-kroonine rahatrahv, mille keskkonnainspektorid talle määrata suutsid.

Lahemaal Kotka külas maad ostnud ning seal mullu kevadel skandaalide saatel metsa maha võtma hakanud Klementa ei saa kriminaalsüüdistust, sest asja uurinud keskkriminaalpolitsei ei leidnud selleks tõendeid, kirjutab Postimees. Süüdistust ei tule sellest hoolimata, et mullu juulis algatati Klementa tegevuse suhtes kriminaalasi, mis käsitleb ebaseaduslikku metsaraiet ning seda, et puid võeti maha seaduse kaitse all olevas rahvuspargis. Politseiameti teatel müüs Klementa Kaunale õiguse oma maa peal metsa raiuda. Tehing kinnitati lepinguga ning seepärast ei istugi peagi kohtupinki mitte maaomanik, vaid see, kes metsaraiumise tellis.

Kriminaalasjadest pääsenud Klementa on keskkonnakaitsjate arvutuste järgi põhjustanud rohkem kui kahe miljoni krooni suuruse kahju.