Kuma uudiste ajaveeb

30.5.03

Kabala lasteaed tähistab 30. juubelit

Kabala lasteaed tähistab reedel 30. sünnipäeva. Keskpäeval oodatakse mõisa vastremonditud saali lasteaia sünnipäevale nii endisi töötajaid kui ka endisi kasvandikke. Tänased lasteaednikud: Heli Martin, Betti Meister ja Külli Huopolainen on koos mudilastega ette valmistanud kontserdi, esinetakse laulude-tantsude ja luuletustega. Samuti on üleval näitus laste joonistustest ja meisterdamistest. Vaadata saab vanu kroonikaraamatuid ja muid juba ajalooliseks muutunud dokumente. Tänatakse endisi töötajaid, jagatakse kingitusi ja istutakse peolauas.

Lasteaia juhataja Heli Martin sõnul alustas Kabala Lasteaed tegevust 31.mail 1973.a. Tolleaegse Leninliku Tee kolhoosi juhtkond eesotsas Jaan Pedaja ja Vaike Linkmanniga andis lasteaiale neli korterit uues 12-korterilises elumajas. Lõplik ruumide väljaehitamine võttis aega ligi aasta ning seni peeti lasteaeda koolimajas ja ühes eramajas. Lapsi oli nimekirjas 29, lasteaed töötas kuus päeva nädalas ning kaugemal elavad lapsed viidi lasteaeda furgoonautoga. Esimese lasteaia juhatajana asus tööle Viivi Nurmoja, kes juhtis lasteaeda kokku 27 aastat.

Heli Martini sõnul on tänasel päeval Kabala Lasteaial ilusad ruumid, nimekirjas olevale kaheteistkümnele lapsele on koostöös vallavalitsusega loodud head tingimused mängimiseks ja õppimiseks. Koostöö vallavalitsusega on hea.

Martin lisas, et Kabala Lasteaed tähistab kolmekümnendat tegevusaastat rõõmsas lootuses, et järgnevatel aastatel kasvandike arv kasvab.