Kuma uudiste ajaveeb

20.5.03

Erinevalt varasematest aastatest viivad sel aastal jaanipäeval võidutule maakondadesse maavanemad

Sel aastal viivad 23. juunil Jõhvist võidupüha paraadilt võidutule oma maakondadesse Kaitseliitu kuuluvad praegused ja endised maavanemad. Varasematel aastatel on maakondadesse võidutule viinud malevate kõige tublimad kaitseliitlased. Järvamaalt osaleb sel aastal Jõhvis toimuval võiduparaadil üle kuuekümne kaitseliitlase.

Kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütmani sõnul on Kaitseliit korraldanud viimaste aastate jooksul maavanematele koolitusi ning idee, et nad võiksid kaitseliitlastena võidutule oma maakonda viia, tekkis möödunud kevadel ühel koolitusel. Seega osalevad tule vastuvõtmise tseremoonial inimesed, kes olid maavanemad eelmisel aastal.

Kaitseliidu Järva Maleva esindaja leitnant Vello Pops rääkis Kuma uudistele, et sel aastal Paides võiduparaadi ei toimu, kuna suur osa paraadimeeskonnast sõidab Jõhvi. Küll aga korraldab kaitseliit sarnaselt eelmisele aastale Paide Kultuurikeskuse juures jaanipäeval Maakaitsepäeva, kus tutvustatakse kaitseliidu ja selle allorganisatsioonide tegevust, näidatakse sõjatehnikat ja võimalusel ka teiste operatiivüksuste ehk politsei, päästeteenistuse ja kiirabi varustust.

Tänavu toimub paraad Jõhvis. Varasematel aastatel on võidupühale pühendatud kaitseüksuste paraadid olnud Põlvas, Pärnus, Narvas, Tallinnas, Tartus, Võrus, Viljandis, Valgas ja Haapsalus.