Kuma uudiste ajaveeb

24.4.03

Tänasel Väätsa vallavolikogu istungil valiti uueks vallavanemaks noormõõdukate president Jarno Laur

Vallavanem Laur asub ametiasju üle võtma järgmisel esmaspäeval, vallavanema tööga peaks ta alustama 1. mail.

Nagu ütles Laur Kuma uudistele, kavatseb ta end võimalikult kiiresti Väätsa probleemidega kurssi viia, Väätsa pingelist poliitilist olukorda arvestades ei saa mees lõplikult kinnitada vallavanemaks hakkamist.

Laur on sündinud 13. septembril 1975. aastal Tartus, ta on abielus ja kahe tütre isa. Mõõdukate ridades on ta alates aastast 1996, ta oli erakonna välissekretär aastatel 1998-1999, rahvastikuminister Katrin Saksa nõunik aastatel 1999-2002 ja koordineeris Mõõdukate valimiskampaaniat aastatel 2002 – 2003.

Väätsa vallavanema kohale oli täna kolm kandidaati – Keskerakonda kuuluv endine vallavanem Aivo Toomistu, kes istungile ei ilmunud, vaid saatis kirja, milles palus end rahva suurele toetusele viidates uuesti ametisse kinnitada. Kandidaat vallavanema kohale oli ka kohalik reformierakondlane Arne Palitser. Lauri toetas 8 ja Toomistut 3 volikogu liiget. Palitser toetushääli ei saanud.

Väätsa volikogu valis täna ka uue volikogu esimehe, kohale oli kaks kandidaati – reformierakonda kuuluv Jüri Hiiemäe ja Res Publica liige Tiit Tuuleveski, salajasel hääletusel sai 8 toetushäält Tuuleveski, Hiiemäe 2 vastu, hääletamata jättis üks volinik. Kandidaadina seati üles veel ka keskerakondlane Toomas Hirbaum, kes end taandas.

Kolm Keskerakonna esindajat Signe Lieberg, Toomas Hirbaum ja Helgi Laul, tegid avalduse, et neid taandataks kõigist volikogu ametikohtadest. Seega loobub Toomas Hirbaum ka volikogu aseesimehe kohast.

Märtsis avaldati umbusaldust senisele vallavanemale Aivo Toomistule, kes täna uuesti ametisse kandideeris, volikogu esimees Jüri Hiiemäe taandas end samuti märtsis poliitiliste pingete tõttu ametist.

Väätsa 11 –liikmelises volikogus on 2 reformierakondlast, 4 keskerakonna fraktsiooni liiget ja 5 valimisliidu Väätsa- Meie Kodu liiget, kes kuuluvad Rahvaliitu ja Res Publicasse. Väätsal on võimuvõitlus käinud juba mitu kuud, kohalikud on korraldanud ka allkirjadekogumisi ning meeleavaldusi neli kuud valda juhinud Toomistu toetuseks.

Pärast kohalikke valimisi sõlmisid Väätsal koalitsioonilepingu Keskerakond ja Reformierakond, leppe kohaselt sai Keskerakond vallavanema ja Reformierakond volikogu esimehe koha.

Reformierakondlased algatasid aga Toomistu vastu umbusalduse, viidates mehe sobimatusele vallavanema ametisse, siis algatasid keskerakondlased omakorda umbusalduse Jüri Hiiemäe vastu.