Kuma uudiste ajaveeb

29.4.03

Päinurmes kulu põletanud naine peab maksma 1800 krooni trahvi

Keskkonnainspektsioon trahvis kolme inimest, kes põhjustasid Järvamaal, Saaremaal ja Jõgevamaal ulatuslikke kulupõlenguid. Järvamaal karistas keskkonnainspektor 1800 krooni suuruse trahviga 63aastast Vaiket, kes tuulise ilmaga põletas oma kinnistul Koigi vallas Päinurme külas kuivanud taimi, põhjustades kulupõlengu ligi saja hektari suurusel maa-alal.

Keskkonnainspektsiooni juhtivinspektor Alar Soo ütles Kuma raadiole, keskkonnakaitsjad on sel kevadel alustanud päästeteenistusega tõhusamat koostööd kulupõletajate karistamiseks. Tuletõrjujate info põhjal saavad inspektorid selgitada kulupõlengu tekkepõhjused ja süüdlased, keda siis vastavalt rikkumise ulatusele ka karistatakse. Füüsilisele isikule saab keskkonnainspektsioon kulupõletamise eest määrata rahatrahvi kuni 12 000 krooni ja ettevõttele kuni 50 000 krooni. Lisaks tuleb näiteks kulupõlengust alguse saanud metsatulekahjul hüvitada ka keskkonnale tekitatud kahju.

Sel kevadel on Järvamaa Häirekeskus registreerinud ligi poolsada kulupõlengut ja kokku on tuletõrjujad kustutanud kulu enam kui kolmesajal hektaril.