Kuma uudiste ajaveeb

24.4.03

Paide volikogu plaanib anda Paide Vee tänava apteegi kümneks aastaks rendile hinnaga 30 krooni ruutmeetrilt

Pakkumiskomisjon soovitab täna Paide volikogul anda Vee Tänava apteegi ruumid samanimelisele osaühingule kümneks aastaks rendile fikseeritud hinnaga 30 krooni ruutmeetri eest. Rendikonkursil ainsana osaleva ettevõtte üks kaheksast omanikust kuulub ka ise volikokku.

Vee tänava apteegi ruumide eelläbirääkimistega kasutusse andmise konkursil tegi ainsa pakkumise praegune rentnik osaühing Paide Vee tänava apteek, konkursikomisjoni ettepanek on apteegi ruumid rendile anda tähtajaga kümme aastat ja hinnaga 30 krooni ruutmeeter.

Volikogu eelarve- ja majanduskomisjon soovitab siiski kohustada rentnikku kümne aasta jooksul ruumidesse ka 850 000 krooni ulatuses investeeringuid tegema, otsuseprojektis kohustus puudub.

Linnavolikogu otsustas rendikonkursi korraldamise detsembris, eelläbirääkimitega pakkumise tingimuste kinnitamisel osales ka üks rendileppe osapool – volikogu keskerakondlasest liige Kai Kimmel.

Kimmel hääletas selle poolt, et anda konkursikomisjonile tegutsemiseks vabad käed. Pakkumise tingimuseks seati, et rentnik peab maksma renti mitte vähem kui 30 krooni ruutmeetri kohta. Konkursil seatud investeerimiskohustust volikogus täna arutusele tulevas eelnõus ei ole.

Kuma andmetel otsustasid konkureerivate apteekide omanikud konkursil osalemisest loobuda pärast seda kui konkursikomisjon võttis endale õiguse tunnistada parimaks ka mitte parim pakkumine, samuti võttis komisjon enesele õiguse igal ajal pakkumisi tagasi lükata.

Vee 3 asuv apteek on linna ainus hoone, mis on kirjutatud Keskerakonna, Reformierakonna ja Paide Naisteühenduse koalitsioonileppesse. Keskerakondlasest apteegipidaja Kai Kimmel on tunnistanud, et soovib rendisuhte jätkumist.