Kuma uudiste ajaveeb

25.4.03

Kulupõletamise eest võib Keskkonnainspektsioon määrata kuni 50 000kroonise rahatrahvi

Järvamaa Keskkonnainspektsioon ja maakonna Päästeteenistus on alustanud tavapärasest suuremat koostööd kulupõletajate karistamiseks.

Päästeteenistuse asedirektor Helmut Näks selgitas Kuma uudistele, et kuna päästeteenistusel puuduvad õigused kulupõletajate karistamiseks, siis otsustati tõhustada koostööd keskkonnainspektsiooniga. Näksi sõnul on igakevadised kulupõlengud nii tuletõrjujatele, keskkonnakaitsjatele kui ka paljudele teistele inimestele suur probleem ning murede vähendamiseks otsustati hakata kasutama karmimaid meetmeid.

Keskkonnainspektsiooni juhtivinspektor Alar Soo ütles raadiole, et päästeteenistuse info põhjal saavad inspektorid selgitada kulupõlengu tekkepõhjused ja süüdlased, keda siis vastavalt rikkumise ulatusele ka karistatakse. Füüsilisele isikule saab keskkonnainspektsioon kulupõletamise eest määrata rahatrahvi kuni 12 000 krooni ja ettevõttele kuni 50 000 krooni. Lisaks tuleb näiteks kulupõlengust alguse saanud metsatulekahjul hüvitada ka keskkonnale tekitatud kahju.

Kui palju järvamaalasi reedese seisuga kulupõletamise eest trahvi on saanud ei osanud Soo veel täpselt öelda, kuid kinnitas samas, et mitmete põlengute põhjuste ja süüdlaste uurimised on veel pooleli ja karistused määramisel. Sel kevadel on Järvamaa Häirekeskus registreerinud 38 kulupõlengut ja kokku on tuletõrjujad kustutanud kulu enam kui kolmesajal hektaril.

Alar Soo lisas, et Keskkonnainspektsioonil on olemas Eesti Telefoni ja Eesti Mobiiltelefoni klientidele tasuta vihjenumber, kuhu saab teatada nii kulupõlengutest kui ka teistest keskkonnaseaduse rikkumistest.

Keskkonnainspektsiooni vihjetelefoni number on 1313.