Kuma uudiste ajaveeb

30.4.03

Järvamaal muutub homset telefoninumbrite valimise kord, seni kehtinud korra alusel saab helistada vaid hädaabinumbritel 112 ja 110

Homsest, 1.maist muutub neljas maakonnas Põlva-, Viljandi-, Saare- ja Järvamaal telefoninumbrite valimise kord. Sideameti teatel ei saa oma maakonna piires helistamiseks valida enam lühikesi viiekohalisi numbreid, nüüd tuleb ka maakonnasisese kõne puhul tarbijanumbrile ette valida 0 ja oma maakonna suunakood. Järvamaal tuleb maakonnasisesel helistamisel senisele viiekohalisele numbrile ette valida 038.

Pärast homset suunatakse viiekohalistele numbritele valesti valitud kõned tasuta automaatvastajale, mis teatab valimiskorra muutusest. Muudatus on vaheetapp üleminekul seitsmekohalistele telefoninumbritele kõikjal Eestis, mille käigus maakonna suunakood muutub tarbijanumbri osaks.

Järvamaa Häirekeskus teatab samas, et uus numbrivalimiskord ei puuduta hädaabinumbrit 112 ega politsei lühinumbrit 110. Häirekeskuse direktori Ludmilla Alliksaare kinnitusel ei pea hädaabinumbrile helistades valima ette maakonna suunakoodi, päästeteenistuse või politsei abi saamiseks piisab vaid kolmekohalise numbri - 112 või 110 valimisest.