Kuma uudiste ajaveeb

22.4.03

Järvamaal käivitus noorte keskkonnaprojekt "Hoia metsa"

Järvamaal algas Keskkonnateenistuse ja Kesk-Eesti Noortekeskuse koostöös koolinoortele suunatud projekt "Hoia Metsa". Projektis osalevad Tarbja Lasteaed-Algkool, Väätsa, Sargvere, Retla, Peetri, Kabala, Imavere Põhikoolid, Türi Gümnaasium, Türi Majandusgümnaasium, Paide Gümnaasium ja Paide Ühisgümnaasium.

Kesk-Eesti Noortekeskuse juhi Eve Siilaku teatel korraldatakse aprilli- ja maikuu jooksul koolides palju erinevaid teemakohaseid ettevõtmisi. Tarbjal kirjutavad lapsed luuletusi teemal "Metsa hääled", 3.-5. klasside õpilased teevad väikesi uurimustöid lindude ja putukate elust, Kabalas ja Türi Gümnaasiumis vaatavad lapsed õppefilmi "Põlismets", tutvutakse pisikeste metsaelanikega ja mängitakse keskkonnamänge.

Paide Gümnaasiumi huvijuhi Ülle Mülleri sõnul on 15.mail gümnaasiumis "Lemmiklooma päev", loetakse luulet ja muinasjutte, lauldakse loodusteemalisi laule ja vesteldakse teemal "Lülijalgsed eesti lastekirjanduses". Matkahuvilistele koostasid õpetajad abimaterjali "Kas tunned puude lehti?", toimub ka loodusviktoriin.

Kodutööna valmib koolidel näitusematerjal teemal "Pisikesed metsaelanikud". Näitus on alates 2.maist Järvamaa Keskraamatukogus kõigile huvilistele vaatamiseks.

Siilak lisas, et kui ilmad vähegi lubavad ja pinnas soodne, lubab erametsaomanik Mati Alla viia 252 last metsa istutama.

"Hoia metsa" projekt lõpeb 28.mail ühise keskkonnapäevaga Tagametsa Skaudilaagris.