Kuma uudiste ajaveeb

16.4.03

Järvamaa on tulumaksu laekumise kasvult maakondadest esimesel kohal, sel aastal on üksikisiku tulumaksu laekunud üle kolmekümne miljoni krooni

Järvamaal on sel aastal üksikisiku tulumaksu laekunud rohkem kui kunagi varem. Kolme kuuga on maakonna omavalitsuste eelarvesse tulumaksu laekunud üle kolmekümne miljoni krooni. Kasv võrreldes möödunud aasta sama perioodiga on 13,5 protsenti ja see on maakondade seas suurim.

Paide linnas on sel aastal tulumaksu laekunud ligi 9 miljonit ja Türi linnas veidi üle viie miljoni krooni. Valdadest on suurimate laekumistega Türi, Ambla ja Albu vallad, kus kolme kuuga on tulumaksu laekunud veidi alla kahe miljoni krooni. Kõige madalam laekumine on Kareda ja Kabala vallas, kus kolme kuuga on laekunud tulumaksu ligikaudu 600 000 krooni.

Tulumaksu laekumine ühe elaniku kohta on kolme kuuga suurim Tallinnas - 1218 krooni. Järvamaa on maakondadest tõusnud viiendaks, iga elaniku kohta on laekunud tulumaksu 749 krooni. Järvamaast eespool on Harju, Tartu, Hiiu ja Rapla maakonnad.